Sekera sa vrátil do zostavy Dallasu, za dôveru sa odvďačil bodom

utorok, 4. február 2020 07:06 | Autor: TASR

Andrej Sekera
Andrej Sekera | zdroj: TASR

New York 4. februára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera pomohol v noci na utorok v zámorskej NHL jednou asistenciou k víťazstvu Dallasu na ľade New Yorku Rangers 5:3.

V 46. minúte po jeho strele dorazil puk do siete Corey Perry a zvýšil na 5:2 pre hostí. Bola to pre neho šiesta asistencia v sezóne, na konte má osem bodov (2+6) v 46 tohtosezónnych dueloch.

Tridsaťtriročný Sekera sa vrátil do zostavy Stars po tom, čo predchádzajúci zápas sledoval z tribúny ako zdravý náhradník. Proti Rangers odohral 17 minút, pripísal si dve strely a plusový bod. Dvoma presnými zásahmi sa na výhre Dallasu podieľal Joe Pavelski.

V ďalšom zápase domáce Toronto podľahlo Floride 3:5. V drese hostí sa tromi gólmi blysol netradičný strelec Mark Pysyk. Obranca, ktorého prerobili na krídelníka a nastupuje vo štvrtom útoku Panthers, strelil premiérový hetrik vo svojej profiligovej kariére. Slovenský zadák Martin Marinčin sa nezmestil do zostavy Maple Leafs.