Main Content

Oktagon prišiel o šampióna. Vzťahy údajne zostávajú neporušené

sobota, 1. február 2020 10:23 | Autor: Marek Ďaďo

Tomáš Deák
Tomáš Deák | zdroj: Instagram

Pre československú bojovú scénu bol vcelku veľký šok, keď promotér Oktagonu, Ondřej Novotný, vo svojom vysielaní MMA Letem Světem oznámil, že sa im uvoľnila pozícia pre nového šampióna bantamovej váhy. Opasok tejto divízie predsa donedávna vlastnil Tomáš Deák, ktorý sa s ním však musí rozlúčiť. 

Slovenský bojovník Tomáš Deák je „dríč“ na pohľadanie. Chalan, ktorý je známy svojou pracovitosťou však naposledy zápasil ešte v polovici septembra minulého roku, kedy pokoril Filipa Maceka a získal opasok bantamovej váhy Oktagonu. Bol to jeho druhý zápas v najúspešnejšej československej organizácii, ktorým sa mu skončila zmluva. 

Samotný Deák avizoval, že plánuje bojovať v zahraničí, ale ešte predtým sa dohodol na zápase pod záštitou frančízy I Am Fighter. To sa však očividne nepáčilo promotérom Oktagonu v podobe Ondřeja Novotného Pavla Nerudu, ktorí podľa všetkého nemali o tomto Deákovom kroku žiadne informácie. Známy český komentátor a moderátor tak vo svojom vysielaní populárnej relácie MMA Letem Světem oznámil, že sa im uvoľnil opasok divízie do 61 kilogramov. 

Fanúšikovia československého MMA sa ihneď začali obúvať do Deáka, ktorý však príspevkom na Instagrame vysvetlil veci z jeho pohľadu. „Mal som zmluvu v Oktagone na 2 zápasy a tie som si už odzápasil, takže oficiálne som voľný bojovník bez akejkoľvek zmluvy a povinnosti sa niekomu zodpovedať... Po zápase v Oktagone, som povedal jasne, že chcem ísť bojovať vonku a ak by mi v inej organizácii dovolili si dať zápas aj doma, tak veľmi rád by som obhajoval svoj titul, na tom sa samozrejme nič nemení,“ začal Deák.

„Dokonca som sa ako prvého opýtal Pavla Nerudu, či by mi vedeli dať zápas na február alebo marec, kým pôjdem do RCC, ale že žiaľ najbližšie až 6. mesiac mi vedia dať zápas. Takže nechápem prečo Ondro urobil takéto rozhodnutie, keďže žiadny zápas som nezrušil ani neodmietol a vedel, že hľadám zápas vonku.“

View this post on Instagram

Keďže mám telefón plny sprav tak rad by som sa k tomu celému vyjadril .... mal som zmluvu v oktagone na 2 zapasi tie som si už odzapasil, takze oficiálne som voľný bojovnik bez akejkoľvek zmluvy a povinnosti sa niekomu zodpovedať... po zápase v oktagone,som povedal jasne,že chcem ísť bojovať vonku a ak by mi v inej organizácii dovolili si dať zápas aj doma,tak veľmi rad by som obhajoval svoj titul,na tom sa samozrejme nič nemení,kľudne by som ho obhajoval aj teraz,dokonca som sa ako prvé pýtal @pavolneruda či by mi vedeli dať zápas februar alebo marec kým pôjdem do RCC ale že žiaľ najbližšie až 6mesiac mi vedia dať zápas...Takze nechápem prečo Ondro urobil takéto rozhodnutie keďže ziadni zápas obhajobu som nezrušil ani neodmietol a vedel že hľadám zápas vonku...Prišla ponuka si dať zápas IAM organizácii v marci keď som nemal žiaden iný zápas dohodnutý,tak som to zobral aby som konecne zápasil a nesedel doma a nečakal na zápas do mája v RCC... "nikomu som týmto uškodiť nemohol a ani odmietnuť žiadnu inú ponuku lebo na najbližšie mesiace žiadna nebola... čo sa týka @pavolneruda všetko sme si vykomunikovali pochopil to a máme naďalej dobre priateľské vzťahy... @filipmacek k tebe sa ani nema zmysel vyjadrovať škoda slov. Podvod ? Ty si cely podvod a tvoj wrestling je podvod.Po zápase si mi vyplakávál že ta to mrzí že to tak vôbec nebolo ako si myslím že mi to všetko vysvetlíš že to si nebol ty.A teraz tu zas trepeš nezmysli,radšej sa prihlás na wrestling a nauč sa hádzať súperov na zem,lebo toto je mma nie grepling ty falošna líška,zaslúžil by si si jednu výchovnú ale už neverím ze by ti to pomohlo.Hejteri odpustite si urážky a nadávky do mojich súkromných správ,to môžte písať svojim kamarátom alebo ľuďom čo to budú tolerovať.Nechápem ako mi môže niekto napísať že som ko...kot keď ma ani nepozná a vôbec nič omne nevie,kde beriete vsebe tu zlosť,ako veľmi musíte vsebe živiť nenávisť keď ste tohto schopný,písať pre vás cudziemu človeku nenávistne správy. nechápem tomu asi ste nešťastný máte zlý život a niekomu to dávate za vinu,lenže sa nemáte kde vyventilovat tak sociálne siete sú pre vás riešením.Tak ma nenávidte ďalej zato že budem mat zápas teraz a nieAžOpolroka

A post shared by Tomáš Deák (@_tomas_deak) on

Deák zdôraznil, že na súboj kývol najmä preto, aby nesedel až do mája doma a nečakal iba na zápas v RCC. Tunajší fanúšikovia sa však nemusia obávať, že by boli vzájomné vzťahy poškodené, čo potvrdil instagramový príbeh Deáka s Nerudom, ktorý jasne hovorí, že všetko je v poriadku. Aký máte na celú situáciu názor vy?

 

Náš youtubeOdoberať