Main Content

VIDEO: Konečne mu to vyšlo. Libor Hudáček strelil prvý hetrik v kariére

Praha 22. januára (TASR) – Slovenský útočník Libor Hudáček bol v utorok hlavnou postavou dohrávky 29. kola českej extraligy. K triumfu Liberca 7:3 na ľade Vítkovíc prispel tromi gólmi a dosiahol svoj vôbec prvý hetrik medzi mužmi.

"Som rád, že sa mi hetrik konečne po toľkých rokoch podaril. Je pekné, že som takto mohol pomôcť tímu k víťazstvu," povedal Hudáček v rozhovore pre portál isport.cz. Po jeho treťom zásahu priletela na ľad aj jedna čapica z libereckej striedačky. "Patrila nášmu fyzioterapeutovi. Hovoril mi už minule, keď som mal dva góly, že sa teší, keď mi tú čiapku bude môcť hodiť. Som rád, že som mu to teraz mohol splniť. Ale vrátil som mu ju, nech má čo hádzať nabudúce."

VIDEO: Prvý gól L. Hudáčka

Liberec rozhodol o triumfe piatimi gólmi v druhej tretine, ktorú vyhral 5:0. "Povedali sme si cez prestávku, že prvá tretina nebola ideálna. Všetci sme si vstúpili do svedomia a povedali sme si, že podľa toho ako začneme presilovku, bude vyzerať celá druhá tretina. Spadlo nám to tam a potom to už išlo."

VIDEO: Druhý gól Libora Hudáčka

Darilo sa aj Hudáčkovmu spoluhráčovi z útoku Michalovi Birnerovi, ktorý v stretnutí nazbieral päť bodov za gól a štyri asistencie.

VIDEO: Tretí gól Libora Hudáčka, ktorým skompletizoval prvý hetrik v profesionálnej kariére

V lige sa mu darí, patrí medzi najlepších

Slovenský reprezentant má na konte po 36 zápasoch 43 bodov, čo mu aktuálne stačí na druhé miesto v kanadskom bodovaní ligy za dominantným Milanom Gulašom (63 bodov). Medzi strelcami je Hudáček tretí s 21-presnými zásahmi. Druhý Zaťovič ich má 23 a prvý Gulaš 31. 

Náš youtubeOdoberať