Main Content

TÉMA| Situácia okolo Eriksena vyčerpáva: Riešením už iba prestup?

piatok, 17. január 2020 10:23 | Autor: Jakub Vaverka

Christian Eriksen
Christian Eriksen | zdroj: TASR

Dánsky stredopoliar Christian Eriksen patrí medzi najžiadanejších hráčov na prestupovom trhu. Paradoxom je, že jeho ďalší zamestnávateľ ho podľa všetkého získa zadarmo.

Tottenham Hotspur získal Christiana Eriksena z holandského Ajaxu Amsterdam v roku 2013. Kohúti zaplatili 13,50 milióna eur a z dánskeho futbalista sa postupne začala stávať hviezda svetových rozmerov. Dnes má Eriksen skúsenosti nielen z klubového futbalu a náročných stretnutí v Premier League či Lige majstrov, ale aj z veľkých reprezentačných podujatí.

Futbalové myslenie má skutočne na špičkovej úrovni a to isté môžeme napísať aj o jeho technike. Preto nečudo, že predovšetkým pod vedením argentínskeho trénera Mauricia Pochettina patril na dnes už bývalom štadióne Spurs White Hart Line medzi hlavné klubové opory. 

K dnešnému dňu za Kohútov tento Severan nastúpil na 303 stretnutí, v ktorých sa mu podarilo dať 69 gólov a prihrať svojim spoluhráčom na 89 presných zásahov. Prakticky, kto ho viedol, ten si ho pochvaľoval a fanúšikovia Tottenhamu sa preto veľmi potešili, keď hráč podpísal kontrakt do roku 2020.

Avšak s pribúdajúcim časom sa interes o Eriksena zvyšoval. Zaujímať sa začali Real Madrid, Manchester United, Paríž Saint-Germain, Juventus Turín, ale aj ďalšie kluby z TOP európskych líg. Tottenham dlho odolával, avšak momentálne to vyzerá, že Spurs prepásli vhodný čas na hráčov predaj. 

Koniec júna 2020 nastane už o rok a v týchto chvíľach prebieha posledné transferové okno,v ktorom môžu Londýnčania na Eriksenovi zarobiť. To, že by Dán podpísal novú zmluvu v severnom Londýne je nereálne. A uvedomuje si to aj portugalský kouč José Mourinho.

Mourinho povedal, že vie aké bude Eriksenove rozhodnutie a bude ho rešpektovať, pričom dodal, že pre hráča je dôležité, aby odišiel so vztýčenou hlavou. Teraz je favoritom na Christianove získanie taliansky celok Inter Miláno. Vraj sa s ním už Taliani dohadujú na zmluvných podmienkach. 

Ale až od leta. To by znamenalo, že Christian Eriksen, jedna z najväčších hviezd Spurs odíde po konci tohto ročníka zadarmo. To bude sklamanie, ale majiteľ Daniel Levy vedel, že keď Dána nepustil v lete, že môže nastať aj takáto situácia

Teraz to pôsobí jednoznačne - prestupová sága okolo kreatívneho stredopoliara začína byť únavná pre všetky strany a negatívne sa to podpisuje aj na hráčove výkony. Už aj tým najväčším skeptikom musí byť jasné, že Eriksen Tottenham Hotspur opustí. A podľa všetkého to bude zadarmo

Aj napriek tomu by ale naňho Spurs mali spomínať v tom najlepšom. Stal sa totiž súčasťou generácie, ktorá dostala Kohútov medzi špičku anglického a aj európskeho futbalu.