Main Content

Rysuje sa opäť super tím? Giannis je v hľadáčiku Golden State

pondelok, 13. január 2020 10:26 | Autor: Jakub Vaverka

Giannis Antetokounmpo a Kyrie Irving
Giannis Antetokounmpo a Kyrie Irving | zdroj: TASR

Warriors patria v tejto sezóne NBA medzi najhoršie tímy celej ligy. Dôvodov je na to hneď niekoľko. Neplačú však nad rozliatym mliekom, práve naopak - hľadia do budúcnosti. Tá by mohla byť veľmi optimistická.

Giannis Antetokounmpo patrí medzi najväčšie hviezdy súčasného sveta basketbalu. Tento Grék s africkými koreňmi sa stal najužitočnejším hráčom minulého ročníka a v drese Milwaukee Bucks prakticky v každom zápase dokazuje svoje majstrovstvo.

Dlhodobo sa však špekuluje, že v Bucks sa nedočká vytúženého titulu, čo by mohlo viesť k jeho odchodu niekam inam. Giannis má kontrakt platný do roku 2021, kedy vstúpi na trh s voľnými hráčmi a mohol by sa sťahovať. Samotní Bucks oňho prísť nechcú, ale v tom istom čase mu neplánujú brániť v naplnení snov. 

Vzhľadom na šumy zo zámoria, je na mieste napísať, že v tomto bode je favoritom na získanie Antetokounmpa Golden State Warriors. Tím, ktorý bol v piatich finále za posledných päť rokov a získal tri tituly, zažíva náročný ročník.

Kevin Durant odišiel do Brooklynu Nets, v klube nepôsobí už ani spoľahlivý Iguodala. K tomu treba pridať, že opory Steph Curry Klay Thompson sú dlhodobo zranení. Hrať musia mladíci a hráči druhého sledu. To na úspech v NBA jednoducho nestačí a nečudo, že Warriors patria na posledné priečky celej ligy. 

Aby sa dostali do play-off, musel by sa stať zázrak. Manažment si to uvedomuje a preto partia okolo generálneho manažéra Boba Myersa pracuje na budúcnosti. Výhodou je, že fanúšikovia stoja za GSW, veď v uplynulých rokoch by ste lepší basketbalový tím hľadali len náročne.

Získanie Giannisa je reálne, v San Franciscu by vznikol nový super-tím. Warriors by boli v hre o titul, Grék by mal šancu si splniť svoj sen. V uplynulých dňoch dokonca boli rozoberané zábery, ako Steph Curry Giannisom komunikuje po vzájomnom zápase Warriors - Bucks. 

Údajne spolu riešili život a videohry, ale už v minulosti sme mohli vidieť, že Curry má značné schopnosti na prehováranie hviezd konkurenčných tímov. Každopádne, toto spojenie by bolo veľmi zaujímavé, i keď by narušilo rovnováhu, ktorá panuje v NBA od tohto ročníka. Ani jeden celok totiž nemožno považovať za super-tím. 

Náš youtubeOdoberať