Main Content

FOTO: Sparťanskí fanúšikovia dali Jágrovi „vyžrať“ jeho názor. Prichystali si provokačný transparent

pondelok, 13. január 2020 11:06 | Autor: Marek Ďaďo

Jaromír Jágr, transparent fanúšikov
Jaromír Jágr, transparent fanúšikov | zdroj: Instagram

V našich končinách sa často špekuluje, aký formát by mali mať jednotlivé súťaže a ich podoba sa častokrát mení (a to neplatí len pre hokej). V susednom Česku je aktuálnou témou uzavretie najvyššej hokejovej ligy, čo by zrejme podporil aj Jaromír Jágr. Priaznivci Sparty Praha mu tak počas najbližšieho zápasu venovali nie príliš milý transparent. 

Kladno včera malo svoj deň. Desiaty tím českej extraligy porazil pomerom 8:4 slávnu Spartu Prahu. Skvelým výkonom sa zaskvela žijúca legenda v podobe Jaromíra Jágra, ktorý si v stretnutí pripísal 4 body (2 + 2) a dal absolútne zabudnúť na svoju takmer sedemtýždňovú absenciu. 

Fanúšikovia Sparty však jeho návrat na ľad príliš neocenili. Ako uvádza portál Nova Sport, priaznivci súpera si pre Jágra pripravili transparent a počas zápasu naňho pokrikovali: „Jágr von!“ V stredu sa totižto odohrala tlačová konferencia venovaná rekonštrukcii štadiónu Kladna a druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL dostával aj otázky týkajúce sa prípadného uzatvorenia českej najvyššej súťaže. 

View this post on Instagram

Dnešní choreo mířilo propagátorovi uzavření extraligy Jaromíru Jágrovi. Nepotřebujeme si jeho tvorbu jakkoliv obhajovat a za jiných okolností bychom vůbec nerozebírali důvod tvorby. Ač máme signály, že je drtivá většina táborů v extralize proti jejímu uzavření, tak jsme teprve druzí (po Hradci Králové), kteří vyjádřili svůj nesouhlas. V případě Jágra však budeme automaticky pranýřováni médii, "Jágrofily" a lidmi, kteří nemají absolutně žádný přehled o tom, že se vůbec o nějakém uzavření mluví, za to, že jsme si dovolili sáhnout na českou modlu. Nikdo z nás nezpochybňuje jeho přínos pro Českou republiku jako hráče (ostatně i dnes je k zamyšlení hlavně pro o generaci mladší hráče, že proti nim udělá 47. letý frajer 4 body), drtivá většina z nás hltala jeho zápasy v reprezentaci. Tento transparent se netýká hráče Jágra, ale majitele Jágra. Týká se jeho postoje uzavřít extraligu, který navíc veřejně proklamuje na sociálních sítích. My s vidinou uzavření zásadně nesouhlasíme. #spartahockeysupporters #choreo #jagr #telh #hcsparta #hcrytirikladno

A post shared by Sparta hockey supporters (@spartahockeysupporters) on

Jágr sa priklonil k tejto myšlienke, s ktorou sa istú dobu pohrávame aj u nás na Slovensku (potvrdil to aj Richard Lintner v rozhovore pre portál hokej.sk). „Postúpiť do extraligy, uzavrieť extraligu, pochovať český hokej, profit.“ Týmito 4 krokmi bol zdobený spomínaný transparent, ktorý dával jasne najavo nesúhlas s uzatváraním ligy, čo by znamenalo, že sa do nej už nedostanú žiadne nové celky a takisto žiadne nezostúpia. 

„To, že si človek povie svoj názor, neznamená, že je to správne. Je to môj názor, ja si za ním stojím a chcel som upozorniť na financovanie športu. Chcel som ukázať, že aj náš najpopulárnejší šport, ako je hokej, má problémy s financiami. Akonáhle niekto povie, že by sa malo niečo zmeniť, tak to nie je moc populárne,“ povedal Jágr v pozápasovom rozhovore. 

„Veľa ľudí by o niečo prišlo, veľa ľudí by niečo získalo. Tí, čo by získali, tak mlčia, tí čo by stratili, tak budú kričať, ale to je normálne.“ 

Celý rozhovor českej hokejovej legendy môžete sledovať na oficiálnom kanáli Kladna. Aký máte názor na uzatváranie našich súťaží vy? 

Náš youtubeOdoberať