Huberdeau v 26. rokoch prepísal historické štatistiky Floridy Panthers

pondelok, 13. január 2020 07:05 | Autor: TASR

Jonathan Huberdeau
Jonathan Huberdeau | zdroj: TASR

New York 13. januára (TASR) - Hokejisti Tampy Bay podľahli v noci na pondelok v NHL na ľade New Jersey 1:3. Slovenský obranca Erik Černák odohral za hostí 18:05 minúty bez bodového zápisu. Do štatistík mu pripísali tri strely na bránku a tri hity. "Blesky" utrpeli prvú prehru po desiatich zápasoch.

Florida Panhters doma zdolala Toronto 8:4. V drese "javorových listov" sa predstavil Martin Marinčin, absolvoval takmer osemnásť minút, na konte mal mínusový bod. Hostia prehrali tretíkrát za sebou.

Jonathan Huberdeau sa podpísal pod triumf "panterov" gólom a asistenciou, dosiahol 420. bod v kariére a stal sa najproduktívnejším hráčom v histórii Floridy, keď prekonal Fína Olliho Jokinena. Potreboval na to 512 zápasov.