Main Content

Bronzoví juniori z roku 2015: Ako sa im darí po 5 rokoch?

sobota, 4. január 2020 12:45 | Autor: Marek Ďaďo

Juniorské majstrovstva sveta v ľadovom hokeji sa pomaly blížia k bojom o medaile. Nie je prekvapením, že naši reprezentanti sa ani tento rok nedokázali presadiť a brány semifinále im zostali zatvorené. Našim posledným väčším úspechom tak zostanú MS U20 z roku 2015, kedy Slovensko vybojovalo druhý cenný kov z juniorského šampionátu v našej histórii.  

Brankári

Daniel Gibl

Predtým ako Gibl na vtedajšom šampionáte posilnil náš reprezentačný tím, pôsobil už druhý rok v kanadskej OHL. Na turnaji si však nezachytal. Po konci sezóny sa vrátil na Slovensko, kde hrával za Topoľčany Martin. Vyskúšal aj angažmán v nižšej švédskej lige, ale nakoniec sa opäť upísal klubu z rodnej krajiny. Naposledy sa na ľade objavil v minulej sezóne, keď obliekal dres Dubnice v druhej najvyššej súťaži. 

Denis Godla

Rodák z Kežmarku sa na turnaji stal najlepším brankárom aj najužitočnejším hráčom šampionátu, čo mu poskytlo viac ako dobré vyhliadky do budúcnosti. Po turnaji ešte sezónu a pol pôsobil na Slovensku, kde chytával za Slovan BratislavaPiešťany, či projekt do 20 rokov, až nakoniec odišiel do Fínska. V severskej krajine strávil 4 sezóny, kde bol v jednom ročníku iba krôčik od titulu. Aktuálne je brankárom Kladna a v štatistikách patrí medzi ligový priemer. 

Denis Godla
Denis Godla | zdroj: TASR

Dávid Okoličány

Košičan toho na turnaji veľa nepochytal, no niet sa čo čudovať, keďže bránku chránil proti Kanade. Sezónu po turnaji strávil v Michalovciach, ale potom sa po jeho hokejovej kariére zľahla zem.

Náš youtubeOdoberať