Main Content

VIDEO: Večný búrlivák Kyrgios sa neubránil slzám: Je to ťažké

Austrálski tenisti Nick Kyrgios, Alex de Minaur aj Samantha Stosurová sa rozhodli finančne prispieť na pomoc obetiam rozsiahlych požiarov, ktoré aktuálne sužujú krajinu. Oheň si už vyžiadal aj 18 ľudských obetí.

Kyrgios aj Stosurová za každé eso na turnajoch pred Australian Open darujú po 200 austrálskych dolárov (cca 125 eur), de Minaur 250. "Začínam s podporou tých, ktorí sú obeťami ohňa. Za každé jedno eso, ktoré toto leto na turnajoch dosiahnem, darujem 200 dolárov," napísal na sociálnej sieti 24-ročný Kyrgios. "Páči sa mi to, ja dám 250 dolárov, keďže si nemyslím, že dám viac es ako ty, kamarát," odpovedal Kyrgiosovi de Minaur.

Po vyhratom úvodnom súboji s Nemcom Struffom sa večný búrlivák Kyrgios neubránil návalu emócií. "O výhru v turnaji mi veľmi nejde. Teraz myslím hlavne na to, že máme možnosti, s tým niečo urobiť," komentoval ničivý požiar a jeho následky. "Moje rodisko je Canberra a v súčasnosti je tam najtoxickejší vzduch na celom svete, čo je vážne smutné. Je to ťažké," zneli jeho slová v pozápasovom rozhovore, ktorý ukončili slzy v očiach Austrálčana. 

K spomínanej iniciatíve sa pridali aj ďalší austrálski športovci ako napr. criketová hviezda Chris Lynn. Riaditeľ tenisového turnaja ATP Cup Tom Larner oznámil, že za každé eso na podujatí dostanú obete požiarov 100 austrálskych dolárov. Informovala agentúra AFP.

Náš youtubeOdoberať