Main Content

Bronzoví Slováci z MS u20 1999: Ako dopadli ich kariéry?

piatok, 3. január 2020 13:11 | Autor: Marek Ďaďo

Slovensko nikdy nepatrilo medzi krajiny, ktoré by na juniorskom šampionáte zbierali dobré výsledky. V našej histórii sa však našlo pár ročníkov, kedy sme dokázali prekvapiť. Jedným z nich bol aj šampionát v roku 1999, kedy sme prvýkrát získali cenný kov. Ako sa vyvíjali kariéry vtedajších medailistov po skončení turnaja? Poďme to zistiť.

Brankári

Ján Lašák

Ján Lašák
Ján Lašák | zdroj: TASR

Pre Jána Lašáka to bol turnaj, ktorý ho posunul bližšie k odchodu do zámoria. Hneď na nasledujúcom drafte si ho vybrali z 65. miesta Predátori z Nashvilleu, ale prvé dva roky strávil výhradne na farme. Až potom dostal šancu v NHL, no odchytal iba pár zápasov. Lašák pochopil, že tadiaľ cesta nevedie a vrátil sa do Európy, kde chytával prevažne v českej extralige. Vyskúšal však aj ruskú, slovenskú, čí fínsku najvyššiu súťaž a cudzou mu nezostala ani KHL. S reprezentáciou bol pri zisku všetkých cenných kovov a patril k našej „zlatej generácii“ hokejistov. 

Karol Križan

Križan na vtedajších MS juniorov v podstate iba kryl Lašákovi chrbát a do bránky sa nepostavil v žiadnom zápase. Jeho kariéra bola po turnaji spojená najmä s pôsobením na Slovensku, no určité obdobie chytal aj vo Švédsku, kde dokonca slávil zisk majstrovského titulu. Vyskúšal si aj pobyt vo Švajčiarsku, Taliansku, či Nórsku. Aktuálne je brankárom Rimavskej Soboty

Náš youtubeOdoberať