štvrtok, 19. december 2019 10:28 | Autor: TASR

Raheem Sterling
Raheem Sterling | zdroj: TASR

Londýn 19. decembra (TASR) - Futbalisti Manchestru City potvrdili úlohu favorita a vo štvrťfinále anglického Ligového pohára (EFL Cup) zvíťazili na ihrisku treťoligového Oxfordu United 3:1.

Na gól Joaa Cancela z 22. minúty síce ešte odpovedal domáci Matt Taylor, ale úradujúci majster Premier League v druhom polčase strhol víťazstvo na svoju stranu vďaka dvom presným zásahom Raheema Sterlinga.

"Citizens" tak stále živia šancu na tretí triumf v Ligovom pohári za sebou. V semifinále narazia na mestského rivala Manchester United, ktorý v stredu zdolal na Old Trafforde štvrtoligový Colchester 3:0. Zverenci trénera Oleho Gunnara Solskjaera rozhodli o svojom triumfe po prestávke, keď v priebehu desiatich minút dali tri góly - v 51. minúte otvoril skóre Marcus Rashford, následne si dal vlastný gól obranca hostí Ryan Jackson a výsledok spečatil Anthony Martial.

Semifinále EFL Cupu sa bude hrať na dva zápasy. Druhú dvojicu tvoria Aston Villa a Leicester, ktorý si postup vybojoval v stredu na ihrisku Evertonu (2:2, 4:2 na strely z 11 m).