S horkou príchuťou odchádzali futbalisti Realu Madrid z ihriska po dohrávke 10. kola La Ligy na pôde FC Barcelona. Prestížne El Clásico skončilo nerozhodne 0-0, no ku gólom mali bližšie hostia.

Okrem obrovskej šance Karima Benzemu, ktorú vychytal na bránkovej čiare Gerard Pique, neodpískal hlavný rozhodca Alejandro Hernández dva sporné momenty v pokutovom území Kataláncov, po ktorých mohli pokojne nasledovať penalty.

Oba fauly sa udiali na stopéra Realu Madrid Raphaela Varana. Tu si môžete pozrieť, ako ho stiahol v 19. minúte k zemi za dres Ivan Rakitič.

Druhýkrát, ešte dve minúty pred spomínaným súbojom s Rakiticom, bol Varane faulovaný svojim krajanom Clémentom Lengletom. Ten síce nechtiac, ale jednoznačne prešiel štupľami kopačky cez Varaneho stehno. Dôkazom je aj pozápasová fotografia nižšie.