Chára bodoval, no Boston prehral už piaty zápas v rade

piatok, 13. december 2019 06:53 | Autor: TASR

Chára, Pastrňák, Bergeron
Chára, Pastrňák, Bergeron | zdroj: TASR

New York 13. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins prehrali piaty zápas v NHL za sebou. V noci na piatok podľahli na ľade Tampy Bay 2:3. Nepomohla im ani asistencia slovenského obrancu Zdena Cháru, ktorý prihral na druhý gól "medveďov".

Hrdinom domácich bol dvojgólový kapitán Steven Stamkos. Brankár Bostonu Jaroslav Halák na striedačke kryl chrbát Tukkovi Raskovi. Za hostí odohral Erik Černák 18:50 minúty, no nebodoval.

Štyridsaťdvaročný Chára strávil na ľade 17:20 minúty a pripísal si aj päťminútový trest za bitku. Už po 27 sekundách zápasu zhodili rukavice s Patrickom Maroonom. Pre kapitána Bostonu to bol druhý pästný súboj za dva dni, keď "si to rozdal" aj v noci na štvrtok s Tomom Wilsonom v dueli s Washingtonom.

Detroit Red Wings sa dočkal víťazstva po dvanástich prehrách, keď doma zdolal Winnipeg Jets 5:2. Dvoma zásahmi sa na triumfe podieľal Robby Fabbri, ktorý pridal aj asistenciu.