Main Content

UFC on ESPN 7 špeciál: Muradov okomentoval vzťah s Mayweatherom a oveľa viac

sobota, 7. december 2019 13:09 | Autor: Marek Ďaďo

Makhmud Muradov
Makhmud Muradov | zdroj: Oktagon MMA

Už dnes v noci čaká miláčika tunajšej scény, Macha Muradova, jeho druhý zápas v najprestížnejšej organizácii sveta. Sympatický bojovník sa okrem k zápasu vyjadril aj k jeho dobrému kamarátovi a jednému z najlepších boxerov všetkých čias, Floydovi Mayweatherovi. 

Muradov sa pre MMA Junkie rozrozprával aj o tom, ako sa s Mayweatherom spoznal. „Som členom The Money teamu a moji bratia sú tu, aby ma podporili. Floyd, môj brat, to nie je tím, je to rodina. Pred 4 rokmi Floyd prišiel do Česka, stretli sme sa, a po tom, čo sme sa rozprávali som sa stal členom Money Teamu,“ uviedol čitateľov do obrazu. 

Ray Sadeghi, Mayweatherov osobný bodyguard, bol pri interview s Muradovom taktiež prítomný a k spojeniu medzi oboma bojovníkmi pridal pár detailov. „V Českej republike sme sa kedysi mali stretnúť s jedným z Muradovových chlapcov, takže tak sme sa dali dokopy. Odvtedy som Muradovovým blízkym kamarátom a s Floydom som osem rokov - bol som jeho hlavným osobným ochrancom,“ vysvetľuje Sadeghi. 

„Od tej doby cestoval Muradov s Floydom po celom svete. Chodil sledovať basketbalové zápasy do Miami, proste všetko, takže robíme všetko spolu. Je súčasťou TMT a je to rodina. Bez nášho brata Floyda Mayweathera by nič z toho nebolo možné.“

Nie je tajomstvom, že Mayweather mal veľký vplyv na Muradovovu kariéru. „Mentálne mi pomáha po celý čas, podporuje ma a je pre mňa obrovskou motiváciou. Je to najlepší boxer na svete a som šťastný, že v ňom mám takého priateľa, rodinu a brata,“ hovorí uzbecký Čech. 

Už dávnejšie sme vás informovali, že Mayweather bol videný po boku prezidenta UFC, Dana Whitea a majú spolu doposiaľ nešpecifikované plány. Sadeghi potvrdil, že sa niečo veľké skutočne chystá, no detaily nepriblížil. 

Muradova dnes v noci čaká zápas proti skúsenému Trevorovi Smithovi, ale podľa vlastných slov sa cíti pripravený. „Som zvyknutý bojovať každé dva, či tri mesiace, takže môžem skonštatovať, že som vždy pripravený bojovať. Je to veľký rozdiel, že som mal teraz 4 až 5 týždňov na prípravu oproti 13 dňom (ako to bolo pri jeho prvom zápase pod UFC).“

Najsledovanejší MMA zápasník tunajšej scény má názor aj na svojho oponenta. „Je to veľmi skúsený fighter s viac ako 10 zápasmi v UFC. Má dobrý postoj a skúsenosti s wrestlingom. Má môj rešpekt, ale ja budem lepší vo všetkom.“ Pre uzbeckého Čecha, ako Muradov sám seba nazýva, to bude prvý zápas v Spojených štátoch.

„Každé publikum je iné. V Česku, či Rusku ma dobre poznajú vďaka mojim zápasom. Americké publikum je úplne nové a som nadšený, že ich môžem svojím výkonom strhnúť na moju stranu. Mám za chrbtom obrovskú základňu fanúšikov a som zvyknutý na tlak. Všetko čo robím, robím pre nich a vďaka nim.“

Na záver dodáme, že Mach Muradov je jediným MMA zápasníkom, ktorý je členom slávneho The Money Teamu. Má bilanciu 23 víťazstiev a iba 6 porážok. Aktuálne ťahá šnúru 12 výhier v rade. Jeho oponent Trevor Smith má už 38 rokov, v oktagone 15-krát uspel a v 9 prípadoch odchádzal ako porazený. 3 z posledných 4 zápasov prehral.

Náš youtubeOdoberať