nedeľa, 1. december 2019 17:21 | Autor: TASR

Futbalisti Interu Miláno
Futbalisti Interu Miláno | zdroj: TASR

Miláno 1. decembra (TASR) – Futbalisti Interu Miláno aj so slovenským obranom Milanom Škriniarom zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 14. kola Serie A doma nad Spalom 2:1. Výhra ich posunula do čela najvyššej talianskej futbalovej súťaže.

"Modro-čierni" preskočili o bod Juventus Turín, ktorý v otváracom zápase neďelňajšieho programu len remizoval na domácom ihrisku so Sassuolom 2:2. Inter položil základ svojho víťazstva už v prvom polčase, keď dvakrát skóroval argentínsky útočník Lautaro Martinez. Hostia síce na začiatku druhého polčasu strelili kontaktný gól, no zo San Sira napokon odišli bez bodu. Škriniar odohral v drese domácich celý zápas.

Druhý milánsky klub, AC Miláno dokázal zvíťaziť na pôde AC Parma, keď o troch bodoch pre "rosso-neri" rozhodol v závere duelu ľavý obranca Theo Hernandez. Za domácich nastúpil na netradičnom poste v strede útoku Juraj Kucka, odohral celé stretnutie. Naopak, v zostave Lazia chýbal aj tentoraz stredný obranca Denis Vavro, ktorý len z lavičky sledoval víťazstvo svojho tímu 3:0 nad Udinese Calcio, dvomi gólmi k nemu prispel útočník Ciro Immobile.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 14. kola talianskej futbalovej Serie A remizoval líder tabuľky Juventus Turín doma so Sassuolom 2:2. Turínčania sa ujali vedenia v 20. minúte po presnej strele Leonarda Bonucciho z hranice šestnástky. Hostia však o tri minúty neskôr zásluhou Jeremieho Bogu vyrovnali a v úvode druhého polčasu po chybe veterána Gianluigiho Buffona ich dostal do vedenia Francesco Caputo. Bod pre úradujúceho majstra napokon zachránil zásluhou premenného pokutového kopu Cristiano Ronaldo.