Harden zažiaril 60 bodmi a vyrovnal zápis Michaela Jordana

nedeľa, 1. december 2019 08:13 | Autor: TASR

James Harden
James Harden | zdroj: TASR

New York 1. decembra (TASR) - James Harden prispel v zámorskej basketbalovej NBA 60 bodmi k triumfu Houstonu nad Atlantou 158:111.

Sezónne maximum dosiahol za 31 minút a pripísal si už štvrtý duel s minimálne 60 bodmi v kariére, čim vyrovnal Michaela Jordana na treťom mieste historických tabuliek. Viac majú na konte iba Wilt Chamberlain (32) a Kobe Bryant (6).

"Je to veľkolepé. Všetko sú to hráči, ku ktorým som sa vždy chcel priblížiť. Dúfam, že keď skončím, navždy sa v tejto zostave velikánov budem spomínať," povedal Harden, ktorý iba o bod zaostal za svojim najlepším streleckým predstavením v kariére. Je jediným aktívnym hráčom, ktorý má na konte aspoň dva zápasy so 60 a viac bodmi. Stal sa štvrtým hráčom, ktorý dal 50 a viac bodov v dvadsiatich stretnutiach, pred ním sú v tejto štatistike Chamberlain (118), Jordan (31) a Bryant (25).

V dueli s Atlantou dosiahol Harden osem úspešných pokusov za tri body a premenil 20 trestných hodov. Vo štvrtej štvrtine sa už na palubovke neobjavil, keďže jeho tím viedol po troch jednoznačne 127:73. Za hostí mal Trae Young 37 bodov, ale nestačilo to na odvrátenie desiatej prehry Hawks za sebou.