sobota, 30. november 2019 20:52 | Autor: TASR

Sklamaní futbalisti FC Bayern Mníchov
Sklamaní futbalisti FC Bayern Mníchov | zdroj: TASR

Berlín 30. novembra (TASR) -Dva góly Jamajčana Leona Baileyho v prvom polčase rozhodli o triumfe Bayeru Leverkusen v Allianz Arene nad domácim Bayernom Mníchov 2:1. Za Bavorov bol v dueli 13. kola nemeckej bundesligy strelecky úspešný len Thomas Müller, ktorý v 34. minúte vyrovnal na 1:1.

Hertha Berlín podľahla Borussii Dortmund 1:2 a natiahla šnúru prehier na päť zápasov. Na súpiske domácich nefigurovali slovenskí futbalisti Ondrej Duda ani Peter Pekarík. RB Lipsko zvíťazilo na ihrisku posledného Paderborn 3:2. Hostia viedli po prvom polčase po góloch Patrika Schicka, Marcela Sabitzera a Tima Wernera už 3:0, ale domáci dokázali v polovici druhého polčasu dvomi gólmi zápas v rozpätí 11 minút zápas zdramatizovať.

Bayern Mníchov - Bayern Leverkusen 1:2 (1:2)
Góly: 34. Müller - 10., 35. Bailey.

Hertha Berlín - Borussia Dortmund 1:2 (1:2)
Góly: 34. Darida - 15. Sancho, 17. T. Hazard. 74.667 divákov. /O. Duda a P. Pekarík (obaja Hertha) nefigurovali na zápasovej súpiske/

Paderborn - RB Lipsko 2:3 (0:3)
Góly: 62. Mamba, 73. Gjasula - 3. Schick, 4. Sabitzer, 26. Werner. 13.352 divákov.

1.FC Köln - Augsburg 1:1 (0:1)
Góly: 86. Cordoba - 43. Niederlechner.

Hoffenheim - Fortuna Düsseldorf 1:1 (1:0)
Góly: 6. Kramarič - 88. Hennings. 25.427 divákov.