Main Content

VIDEO: Krutá prehra DAC sa rodila už v autobuse, smoliar Koštrna sa po výprasku ospravedlnil fanúšikom

nedeľa, 24. november 2019 10:27 | Autor: TASR

DAC Dunajská Streda
DAC Dunajská Streda | zdroj: TASR

Michalovce 24. novembra (TASR) - V piatok nepríjemnosť v autobuse, v sobotu zmätky v obrane a vysoká prehra. Futbalistom FC DAC Dunajská Streda absolútne nevyšiel duel 16. kola Fortuna ligy v Michalovciach, kde prehrali 0:5. Neúspech na Zemplíne predznamenali už nepríjemnosti spred zápasu.

Druhý tím fortunaligovej tabuľky pricestoval do Michaloviec už v piatok. Bez kľúčového hráča Zsolta Kalmára a po nie ideálnej týždňovej príprave, ktorú poznamenali absencie viacerých reprezentantov. Tím sa v takmer kompletnom zložení stretol až vo štvrtok. Ani tým sa však peripetie trénera Petra Hyballu neskončili. "Na križovatke v Michalovciach došlo k situácii, keď šofér nášho autobusu musel prudko zabrzdiť. Dominik Kružliak to neustál, narazil do lakťovej opierky pri sedadle pred ním. Došlo ku krvácaniu z lícnej kosti, museli sme volať sanitku a ísť do nemocnice na ošetrenie. Zašili mu to piatimi stehmi," poznamenal na pozápasovej tlačovke vedúci mužstva Karol Pecze, ktorý zároveň tlmočil trénera Petra Hyballu.

Kružliak napokon nastúpil do zápasu, ale jeho výkon, rovnako ako ostatných Dunajskostredčanov, mal ďaleko od optimálneho. "Naši fyzioterapeuti spravili všetko pre to, aby Dominik mohol nastúpiť. Pred zápasom sa cítil dobre. Bola to nepríjemná udalosť, ale uvedomovali sme si, že sme mali aj šťastie, keďže vieme, aká nehoda sa nedávno stala pri Nitre. Keď niektorí z našich hráčov videli krv, tiež im to nepridalo. S tímom sme museli pracovať aj po psychickej stránke. Je možné, že to poznačilo náš výkon," priznal Pecze.

Hráči Dunajskej Stredy nepredĺžili v Michalovciach 6-zápasovú sériu bez prehry, no udržali sa na 2. priečke. Ich strata na Slovan Bratislava, ktorý je po víťazstve nad Sereďou istý jesenný majster, je už 11-bodová. Hyballovi zverenci doplatili na Zemplíne na hrubé chyby, po ktorých domáci rozhodli o víťazstve už v prvom polčase. "Za stavu 2:0 sa s tým ešte dalo niečo robiť, potom sme však stratili hlavy a ešte do polčasu bolo 5:0. Do Michaloviec sme išli vyhrať, no nebolo nám to súdené. Aj týmto sa chceme ospravedlniť fanúšikom, ktorí merali dlhú cestu, aby nás povzbudili. Nebol to adekvátny výkon," uviedol obranca Kristián Koštrna.

Po zápase si sypal popol na hlavu a nielen pre vlastný gól, po ktorom jeho tím prehrával 0:4. "Od začiatku som nehral dobrý zápas. Vlastný gól to len potvrdil, absolútne som nebol spokojný so svojím výkonom. Tréner nám v prestávke vravel, aby sme dali hlavy hore a dali nejaké góly. Po zápase sme si povedali, že sme jeden tím, ktorý drží spolu. Mali sme sériu bez prehry, teraz prišla prehra. Taký je futbal," poznamenal Koštrna.