Main Content

7 pamätných momentov, keď Slovensko potrebovalo na postup pomoc od iných

utorok, 19. november 2019 13:29 | Autor: Filip Chudý

Slovenský futbal už viackrát potreboval na postup pomoc od iných, pričom sa jej aj dočkal, dokonca aj šialeným spôsobom. Vďaka cudzej pomoci sme dosiahli aj veľké úspechy.

7. Kvalifikácia Eura 2020

Maďarsko - Wales
Maďarsko - Wales | zdroj: TASR

Kvalifikačné boje na európsky šampionát 2020 slovenským futbalistom nevyšli, veď nedosiali počas nich žiaden veľký výsledok proti súperovi z vyššieho koša. Chorvátom nezobrali ani bod a Walesanom len jeden. Do posledného kola však majú šancu na postup, pretože na 24-členný šampionát sa dostanú až dvaja z kvalifikačnej skupiny. Navyše už teraz pred koncom je isté, že ďalší dvaja nepostupujúci majú istú baráž Ligy národov. Ak Slovensko vyhrá v poslednom hracom dni nad Azerbajdžanom a v zápase Wales – Maďarsko sa zrodí remíza, jedine vtedy postupujeme. Ak však bude mať duel v Cardiffe víťaza, ten postupuje na Euro a zvyšné duo ide do baráže.

Ako to dopadne, teda ešte nevieme, ale pri ďalších šiestich už áno. Trikrát sme sa pomoci dočkali a trikrát nie. Pričom vďaka cudzej pomoci sa zrodili pre náš futbal veľké veci a raz sme mali dokonca také neskutočné šťastie, ktoré snáď skoro ani nebolo možné, ale stalo sa to. Veď posúďte sami.

Náš youtubeOdoberať