Main Content

VIDEO desivej nehody na MotoGP: Letiaca motorka ho skosila ako žito

Španielsky jazdec Marc Márquez na Honde sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Valencie v kategórii MotoGP, posledných 19. tohtoročných pretekov majstrovstiev sveta. Diváci ale boli na posledných pretekoch sezóny svedkami naozaj desivej nehody, ktorá mohla skončiť veľkou tragédiou. 

V trinástom kole v jednej zo zákrut vypadol Petrucci a o niekoľko sekúnd po ňom spadol z motorky aj Johann Zarco. Zhruba v rovnakom čase skončili preteky aj pre debutujúceho Ikera Lecuonu. Jeho motorka ale pokračovala vo veľkej rýchlosti nekontrolovateľne ďalej a čo čert nechcel zasiahla nič netušiaceho chrbtom otočeného Zarca, ktorého skosila ako žito.

Zarco po salte dopadol tvrdo na hlavu a na pomoc sa mu okamžite rozbehol Lecuna a následne aj zdravotníci. Po ošetrení Zarco opúšťal trať na nosidlách ale podľa informácii by jeho zranenia našťastie nemali byť vážne. 

V kategórii Moto2 triumfoval Brad Binder z Juhoafrickej republiky na KTM a v Moto3 Španiel Sergio Garcia na Honde. Už pred záverečným podujatím bolo vo všetkých troch kubatúrach rozhodnuté o titule majstra sveta. Celkový triumf oslavujú Marc Marquez v MotoGP, jeho brat Alex v Moto2 a Talian Lorenzo Dalla Porta na Honde v Moto3.

Náš youtubeOdoberať