Dobrí anjeli prehrali v Eurolige s Montpellierom

streda, 16. november 2011 22:30 | Autor: TASR

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice prehrali v stredajšom stretnutí 6. kola Európskej ligy 2011/2012 v základnej C-skupine na palubovke francúzskeho tímu Basket Lattes Montpellier Agglomération.

Domáce hráčky nepripustili drámu a vyhrali vysoko 65:83 (30:48).

Domáce hráčky prevýšili zverenky Štefana Sviteka najmä v I. polčase v obdivuhodnej úspešnosti streľby z hry - dvojky 14/10 (71,4 %), trojky 5/5 (100 %).

Košiciam, ktoré nastúpia v najbližšom euroligovom súboji v stredu 23. novembra (od 19.00 h) v košickej Infiniti aréne proti českému družstvu Frisco Brno, nepomohlo v stredu ani 18 doskočených lôpt v útoku.

Výsledok - streda:

Basket Lattes Montpellier Agglomération (Fr.) - Good Angels Košice (SR) 83:65 (21:17, 27:13, 15:9, 20:26)
Najviac bodov Montpellieru: Lelasová 26, Skrelová 19, Skrbová 15
Zostava a body Košíc: Kupčíková 16, McCrayová 9, Pedersenová, Vieruová a Bojovičová po 8 (Šalkauskéová a Lawlessová po 7, Némethová 2, Sverrisdóttirová a Pindrochová po 0)
TH: 24/20 - 17/14, fauly: 20 - 27, trojky: 5/5 - 5

V úvodnej štvrtine za stavu 0:5 zaujali dve šnúry domácich basketbalistiek. Prvou otočili skóre vo svoj prospech na 8:5, neskôr za znova nepriaznivého stavu 14:17 potiahli 7-bodovú a viedli 21:17. Druhú desaťminútovku otvorila košom aktívna Lelasová, Montpellier si v 14. min utvoril 11-bodový náskok 30:19, na čo hosťujúci tréner Štefan Svitek reagoval oddychovým časom. Hráčkam košického tímu na chvíľu pomohol, keď zásluhou úspešných dvojbodových pokusov McCrayovej, Pedersenovej a Lawlessovej znížili odstup na 8 bodov (33:25). Prišla však 11-bodová odpoveď zvereniek Valéryho Demoryho, ktoré v 19. min natiahli svoj náskok na 44:25. V I. polčase premenili domáce všetkých päť svojich streleckých pokusov spoza trojkového oblúka.

Krátko po zmene strán odstup Košíc od Montpellieru narástol na 24 bodov - 30:54. V bodovo najchudobnejšej tretej desaťminútovke dali Good Angels iba štyri dvojky a jeden trestný hod, a preto zaostávali za súperom v 30. min vysoko 39:63. Domáce basketbalistky viedli o minútu neskôr až 26-bodovým rozdielom 65:39.
Bolo nad slnko jasné, že v záverečnej štvrtine sa hostky pokúsia čo najviac zmazať výrazný odstup. Najprv 7-bodovou šnúrou znížili na 48:65 a dve trojky Bojovičovej spoločne s Kupčíkovej dvojkou v 35. min znamenali iba 13-bodový rozdiel v skóre 56:69. Domáce dievčatá však odmietli záverečnú drámu a ich najlepšia strelkyňa Lelasová dvoma šestkami upravila na rozhodujúcich 75:58.

Ďalšie stredajšie súboje v C-skupine:
Frisco Brno (ČR) - Gospič Croatia (Chor.) 61:80 (15:30, 8:16, 13:23, 25:11) - Marta Páleníková (Brno) 8 minút, 0 bodov

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) - Rivas Ecópolis (Šp.) 50:65 (12:11, 14:19, 14:16, 10:19)