Main Content

Prečo dnes uvidíme zápas storočia československého MMA?

sobota, 9. november 2019 08:30 | Autor: Jakub Vaverka

Végh vs. Vémola
Végh vs. Vémola | zdroj: Instagram

Na toto sme všetci čakali. Zápas storočia - Végh verzus Vémola. Prečo tento stret rieši celé Československo?

Dnes to vypukne. Dnes sa zastaví čas a po dnešku už nič nebude také, ako predtým. Nie, nie nejdeme vás strašiť, strachu je vo svete dosť. Možno sa vás to dotýka len okrajovo, ale určite ste o tom počuli. Dnes je na programe zápas storočia československého MMA. Zmiešané bojové umenia a celkovo bojové umenia nemali v dejinách Slovenska a Česka zápas, ktorý by bol tak sledovaný.

Zápas storočia, zápas století. Attila Végh verzus Karlos Vémola. Pumukli verzus Terminátor. Bývalý šampión druhej najlepšej organizácie na svete Bellator verzus veterán UFC, ktorý sa chce na TOP scénu v dohľadnej dobe vrátiť. V neposlednom rade dvaja inšpiratívni športovci a už priam biblický konflikt Slovensko verzus Česko. Mini-príbehov, skrz ktoré sa dá na hlavný zápas podujatia Oktagon 15 pozrieť, je neúrekom. Vyberte si ten vlastný aj vy.

Oktagon 15 sa koná v pražskej O2 aréne, kde minulý mesiac prebiehal zápas NHL medzi Chicagom Blackhawks a Philadelphiou Flyers. Zatiaľ čo na najlepšej hokejovej lige sveta bolo v Prahe necelých 17 a pol tisíca fanúšikov, na MMA bude priaznivcov 20 tisíc. To potvrdzuje, ako veľmi sledovaný tento šport je.

Kvalitná karta s menami ako Pešta, Martínek, Boráros, Petrášek či Barborík. K tomu zápas žien alebo medializovaný súboj Petra Benka, ktorý od začiatku svojej kariéry schudol už približne 50 kilogramov proti hercovi Jakubovi Štáfekovi. Niekto namieta, že zápasov mohlo byť viacej. Mohlo, ale nemuselo. Promotéri Novotný s Nerudom robili, čo mohli, vzhľadom na viaceré zásahy „zhora“ je aktuálna karta to najlepšie, čo sa v danej chvíli dalo pripraviť

Počúvame, že to bude najväčšie MMA podujatie v československej histórii. Nie je dôvod organizácii Oktagon neveriť. Svoj príbeh budujú postupne, po krokoch a všetko, čo urobia má zmysel. Teraz prichádza „15ka“. Zápas Végha s Vémolom je sčasti zlomovým bodom. Zmizne totiž niekoľkomesačná polemika o tom, kto je lepší. Všetci to totiž uvidia.

Karlos Vémola hovorí o porážke Attilu ako o súčasti plánu a už je pripravený fanúšikom oznámiť ďalšie kroky. Trénuje, trénuje, trénuje. Všetko podriaďuje triumfu a na nič iné nemyslí. Takpovediac, celý život ide preňho bokom. MMA je preňho suverénne na prvom mieste. Okrem toho, ak súpera položí na zem, dostáva sa do ohromnej výhody. 

Treba dodať, že Végh naposledy prehral, keď ho porazil Američan Zwicker. Dá sa povedať, že nič lepšie sa mu nemohlo stať. Jednoducho, Attila potreboval dostať poriadnu facku. Začal tvrdo pracovať a momentálne má formu, ktorá je podľa verejnosti lepšia, ako tá, ktorú mal, keď vyhral Bellator. Okrem toho, Slovák je automaticky podcenený, pretože ide bojovať proti Terminátorovi.

Samotný Végh hovorí, že mu vyhovuje, že Vémola sa vidí ako víťaz. Attila je profesionálom každou bunkou, ale kto sleduje cestu oboch bojovníkov, vie, že Slovák vie oddeliť šport od súkromia. Zatiaľ čo u českého fightera by sme o tom mohli debatovať celé hodiny. Každý, aj tí, čo tento šport nesledujú, majú svoj tip, ako to dopadne. To potvrdzuje, že MMA presiahlo hranice, ktoré malo a dostáva sa povedomia širokej verejnosti.

Ako povedal Jan Kraus v epickej reklame k tomuto podujatiu. Celý ich život smeroval k tomuto okamihu. Végh verzus Vémola. Zápas storočia. Celý príbeh organizácie Oktagon smeroval k tomuto dňu, k tomuto podujatiu. Po ňom už nič nebude také, ako doteraz. Začne takpovediac nová kapitola. A my sa tešíme a dúfame, že sa tešíte aj vy. Bude sa na čo pozerať.

Náš youtubeOdoberať