Main Content

VIDEO: Expresná červená karta za 10 sekúnd: Hanebný koniec bývalej hviezdy Barcelony a Manchestru City v Číne

Štvornásobný Africký hráč roka a bývalá hviezda FC Barcelona či Manchestru City Yaya Touré si v poslednom zápase sezóny príliš nezahral. Touré, ktorý v uplynulej sezóne hájil farby druholigového čínskeho celku Qingdao Huanghai, skončil v zápase proti Nantong Zhiyun už po desiatich sekundách! 

Niekdajší reprezentant Pobrežia Slonoviny pár sekúnd po úvodnom výkope poslal k zemi jedného z hráčov súpera a to úplne mimo herného diania. Jeho faul pred rozhodcom následne usvedčil VAR a arbiter napriek sťažnostiam Tourého aj jeho spoluhráčov nemilosrdne tasil červenú kartu. 

Aj pri hre v oslabení sa jeho spoluhráči dostali do vedenia, ale súper dvomi gólmi dokázal stretnutie otočiť, keď víťazný zásah priniesla posledná minúta riadneho hracieho času. Aj napriek prehre 1:2 ale tím Qingdao uhájil o bod prvé miesto v druhej lige a raduje sa tak z historického postupu medzi čínsku elitu. 

Medzi tou už Huanghai Yaya zrejme nepomôže, 36-ročný Touré zatiaľ nemá zmluvu na ďalšiu sezónu a je tak veľmi pravdepodobné, že jeho desaťsekundové vystúpenie bolo tým posledným nie len v Číne, ale možno aj v celej jeho bohatej hráčskej kariére. 

Náš youtubeOdoberať