Main Content

Boj o hviezdu Juventusu vrcholí: Záujem má Barcelona aj Pep Guardiola

nedeľa, 3. november 2019 15:37 | Autor: Timotej Gašper

Pep Guardiola
Pep Guardiola | zdroj: TASR

V nedeľnom vydaní futbalových špekulácií sa objavila informácia, podľa ktorej sa Barcelona i Manchester City pobijú o stredopoliara z turínskeho Juventusu. 

Plátok The Sun priniesol v nedeľnom vydaní prestupových špekulácií správu, ktorej obsahom je budúcnosť mladého stredopoliara z Juventusu. Rodrigo Bentancur patrí k najpodceňovanejším respektíve k najmenej doceneným futbalistom v turínskom veľkoklube, no záujem o jeho služby je medzi futbalovou smotánkou enormný. Uruguajský stredný záložník, ktorého špecialitou je posúvanie hry dopredu, prišiel do Juventusu ešte v lete 2017 z argentínskeho klubu Boca Juniors, pričom v tej dobe stál 12,5 milióna eur. 

Dnes je 22-ročný stredopoliar veľkou hviezdou uruguajského futbalu, za čo svečí aj fakt, že v najcennejšom drese zasiahol už do 27 zápasov. Popri Cavanim či Suarézovi teda patrí k najväčším hviezdam reprezentácie, čo neuniká pozornosti svetových skautov a trénerov. Rodrigo disponuje obrovskými kvalitami čo sa týka práce s loptou, čo zaujalo predovšetkým dva kluby. Podľa plátku The Sun sa spomína Barcelona a Manchester City, pričom Katalánci sú na zozname jeho obdivovateľov o niečo dlhšie ako anglický majster. Bentancur by sa istých okolností nemusel o odchode z Juventusu ani premýšľať, keďže len v júni 2019 podpísal predĺženie zmluvy až do leta 2024, no jeho situáciu môže zmeniť aktuálne dianie v kádri Zebier. 

Juventus má široký káder plný známych mien, čo prirodzene niektorých kvalitných hráčov odsúva mimo ihriska. Najnáročnejšie je to azda v zálohe, kde sú na pozíciu stredného záložníka pripravení naskočiť Ramsey, Rabiot, Khedira, Matuidi, Bentancur, Pjanič a Can. Aj tento fakt teda spôsobil, že nadaný a sledovaný Bentancur si v tomto ročníku pripísal len 550 odohraných minút. K jeho prestupu do jedného z uvedených klubov by teda mohlo dôjsť v prípade, že sa jeho herné vyťaženie nezvýši, pričom cena by pravdepodobne nepodlieza 40 miliónov eur. 

Náš youtubeOdoberať