sobota, 2. november 2019 23:08 | Autor: TASR

Futbalisti Interu Miláno
Futbalisti Interu Miláno | zdroj: TASR

Rím 2. novembra (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v 11. kole talianskej Serie A v mestskom derby na pôde FC Turín 1:0 a vrátili sa na čelo tabuľky o bod pred Inter Miláno. O triumfe úradujúceho majstra rozhodol v 70. minúte Holanďan Matthijs De Ligt.

Inter v základnej jedenástke so slovenským reprezentačným obrancom Milanom Škriniarom triumfoval v Bologni 2:1. Škriniar odohral celý zápas a dostal žltú kartu. O oba góly Milánčanov sa postaral belgický útočník Romelu Lukaku, víťazný strelil v prvej minúte nadstaveného času z pokutového kopu.

Futbalisti AS Rím zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 11. kola nad SSC Neapol 2:1. Rimania sa vďaka zisku troch bodov posunuli v tabuľke na štvrté miesto.

FC Turín - Juventus Turín 0:1 (0:0)

Gól: 70. De Ligt

FC Bologna - Inter Miláno 1:2 (0:1)

Góly: 59. Soriano - 75. a 90+1. Lukaku (druhý 11 m)