Main Content

VIDEO: Lewandowski na dostrel Müllerovým rekordom: Je v životnej forme

nedeľa, 27. október 2019 13:55 | Autor: TASR

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | zdroj: TASR

Mníchov 27. októbra (TASR) - Poľský futbalista Robert Lewandowski sa stal prvým hráčom v 57. ročnej histórií nemeckej I. bundesligy, ktorému sa podarilo skórovať v každom z úvodných 9. kôl sezóny. Kanonier mníchovského Bayernu si v doterajšom priebehu ligy pripísal už 13 zásahov a špekuluje sa, či v prebiehajúcom ročníku prekoná rekord legendárneho Gerda Müllera. Najlepšiemu strelcovi v histórii "Bavorov" sa v ročníku 1971/72 podarilo skórovať 40-krát.

Lewandwoski má na "dostrel" aj ďalší rekordu svojho predchodcu v červenom drese. Müller sa v rokoch 1969-70 presadil pätnástich za sebou idúcich zápasoch vo všetkých súťažiach. Lewandowskemu je momentálne na čísle trinásť. "Som rád, že sa mi darí približovať k rekordom, no v skutočnosti sa na to vôbec nesústredím. Dôležitá je len samotná hra a tréningy," uviedol 31-ročný strelec podľa agentúry DPA.

Po sobotnej domácej výhre nad Unionom Berlín (2:1) figuruje Bayern na prvej priečke v tabuľke. Kolísavé výkony však vyvolávajú špekulácie týkajúce sa budúcnosti hlavného trénera Nika Kovača. Bez Lewandowskeho stabilných výkonov by Kovačova situácia na lavičke klubu mohla byť už oveľa horšia. "Robert je v životnej forme. Myslím si, že dosiahol aj najlepšiu fyzickú pripravenosť vôbec. Sme skutočne radi, že ho máme. Najmä vďaka nemu sme tam, kde sme," povedal Kovač.