nedeľa, 20. október 2019 19:45 | Autor: TASR

Georginio Wijnaldum a Scott McTominay
Georginio Wijnaldum a Scott McTominay | zdroj: TASR

Manchester 20. októbra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool stratili v nedeľu prvé body v Premier League v tejto sezóne, keď v šlágri 9. kola remizovali na Old Trafford s Manchestrom United 1:1. V prestížnom derby otvoril skóre v prvom polčase domáci Marcus Rashford, v 85. minúte vyrovnal Adam Lallana.

"The Reds" nastúpili bez egyptského útočníka Mohameda Salaha, ktorý sa nestihol zotaviť zo zranenia členka. V bránke však už dostal priestor Brazílčan Alisson Becker, po dlhodobom zranení z ešte 1. kola.

"Červení diabli" v prvom polčase hosťom veľa nedovolili a v 36. minúte sa ujali vedenia, keď po rýchlej akcii a centri do šestnástky zakončil úspešne Rashford. Liverpool dal gól v 45. minúte, ale VAR potvrdil, že si Mane pomohol rukou. Úradujúci európsky šampión v druhom polčase tlačil a vyrovnal v 85. minúte, keď sa pri zadnej tyči presadil Lallana po centri Robertsona. Víťazná séria LFC v lige sa tak zastavila na čísle 17.

Manchester United - FC Liverpool 1:1 (1:0)

Góly: 36. Rashford - 85. Lallana, 73.737 divákov.