V nezávideniahodnej situácii sa nachádzajú futbalisti mexického prvoligového celku Club Deportivo Veracruz. Tí sa výplaty nedočkali už šesť mesiacov a svoju nespokojnosť s aktuálnym stavom sa rozhodli dať najavo odvážnym činom priamo počas ligového zápasu proti Tigres UANL. Za necelých desať minút prehrávali domáci už 0:3, keď úvodné dva góly súperovi okato darovali. Futbalisti Veracruzu úvodné minúty zápasu totiž len tak bez najmenšieho pohybu za asistencie svojej lavičky prestáli a nechali súpera hrať. Duel napokon skončil triumfom hostí 3:1.

Už pred stretnutím sa viedli diskusie, či sa vôbec duel uskutoční a v Mexiku dokonca zvažovali aj protestné neodohratie celého ligového kola na vyjadrenie podpory mexickému tímu. V tom je situácia až taká zlá, že sa dotýka aj ženského výberu, kluboví robotníci prespávajú na rohožkách na futbalovom štadióne a deti viacerých hráčov boli pre nevyplatené výdavky vylúčené zo školy. Podľa prezidenta ligy Enrique Bonillu je problémom dôsledkom toho, že väčšina hráčov mexického celku má s klubom len slovné dohody namiesto riadnych zmlúv.