Main Content

Barcelona našla nového Andrésa Iniestu. Tento hráč môže byť najlepší na svete

nedeľa, 20. október 2019 09:00 | Autor: Jakub Vaverka

FC Barcelona
FC Barcelona | zdroj: koláž Šport7.sk

Pre mladých hráčov je náročné, keď sú porovnávaní s futbalovými velikánmi. Vytvára to na nich tlak, ktorý nie je jednoduché zvládnuť. Hovoriť by o tom mohol aj Pedri. Najnovšia hviezdička, ktorú v lete získal katalánsky gigant FC Barcelona.

Druhého septembra fanúšikovia FC Barcelona verili, že ich klubu sa podarí dotiahnuť transfer Neymara. Hovorilo sa o tom celé leto, ale nakoniec z toho nič nebolo. Život išiel ďalej, šancu v prvom tíme dostali mladíci ako Carles Perez či Ansu Fati. Neymarov návrat vyzerá v tomto momente veľmi nereálne.

Avšak, Barca v posledný deň prestupového obdobia predsa len získala novú posilu. Nečakanú, ale možno o to cennejšiu. Z Las Palmas prišiel za 5 miliónov eur šestnásťročný Pedro Gonzalez Lopez, ktorému nik nepovie inak ako Pedri

Na Camp Nou sa definitívne presunie v lete 2020, ale už teraz je súčasťou prvého mužstva UD Las Palmas a jeho meno bolo vo veľkom spájané s londýnskou Chelsea. Barcelona mu do zmluvy dala 100 – miliónovú výkupnú klauzulu, pričom ak sa dostane do A tímu FCB, táto čiastka porastie na 400 miliónov.

Klub ho chce chrániť, aby sa neopakoval prípad Neymar. Klub ho chce chrániť, pretože sa jedná o jedinečný futbalový talent. Pedri už v šestnástich rokoch potvrdzuje, že má obrovský potenciál, pričom spolu s Fatim by mohol tvoriť budúcnosť FC Barcelona.

„Je škandalózne dobrý. Bude z neho hviezda španielskeho futbalu,“ povedal o Pedrim Pepe Mel, tréner Las Palmas. Momentálne je súčasťou španielskej reprezentácie na MS U17 v Brazílii, kde by mal patriť medzi lídrov tímu. 

„Pedri je, ako ste už mohli vidieť v televízii, čistý talent,“ okomentoval pre ​El Diario Benito Ramirez, mladíkov spoluhráč z Las Palmas. Pedriho idol je Andrés Iniesta, lepšie si vybrať zrejme ani nemohol. Či už po stránke futbalovej alebo po stránke ľudskej. Zaujímavosťou je, že Iniesta v prvom tíme FCB debutoval v roku 2002, v roku, kedy sa Pedri narodil.

„Z detstva si najviac spomínam na Iniestu, ale môj otec mi dával aj videla Michaela Laudrupa. Veľmi sa mi páčilo ako hral. Títo dvaja ma ovplyvnili zrejme najviac,“ cituje 16-ročného mladíka Leaderbrock Sports.

Možno Barcelona po uplynulých rokoch zistila, že cesta je v mladosti. Nemusíme chodiť ďaleko do histórie po to, aby sme zistili, kedy boli Katalánci najlepší. Keď dali priestor mladým talentovaným hráčom a predovšetkým svojim odchovancom. Najbližšie roky na Camp Nou môžu byť veľmi zaujímavé.