Tampa Bay zvíťazila v Bostone po nájazdoch, Montreal zdolal Minnesotu

piatok, 18. október 2019 06:50 | Autor: TASR

Hokejisti Tampa Bay Lightning
Hokejisti Tampa Bay Lightning | zdroj: TASR

New York 18. októbra (TASR) - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase NHL v noci na piatok na ľade Bostonu 4:3 po samostatných nájazdoch. V drese víťazov odohral slovenský obranca Erik Černák vyše 18 minút a do štatistík si zapísal jeden plusový bod. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade vyše 22 minút a nazbieral dva mínusové body. Slovenský brankár "medveďov" Jaroslav Halák nechytal.

Darilo sa Montrealu, ktorý na domácom ľade zvíťazil nad Minnesotou 4:0. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral vyše 14 minút a pripísal si dva plusové body. Brankár domácich Carey Price zlikvidoval 17 striel Wild, pripísal si prvý shutout v sezóne a celkovo 45. v kariére. Prvé góly v profilige strelili Victor Mete a Nick Suzuki.