Ďalší famózny večer McDavida, Pánik opäť nebodoval

štvrtok, 17. október 2019 06:58 | Autor: TASR

Connor McDavid
Connor McDavid | zdroj: TASR

New York 17. októbra (TASR) - Hokejisti domáceho Edmontonu Oilers zvíťazili v noci na štvrtok nad Philadelphiou Flyers 6:3. "Olejári" sú na čele Západnej konferencie NHL, keď v siedmich zápasoch nového ročníka prehrali iba raz. Slovenský útočník Tomáš Jurčo figuroval v štvrtej formácii a bodovo sa nepresadil.

Prvou hviezdou zápasu bol kapitán Edmontonu Connor McDavid. Dvadsaťdvaročný útočník dosiahol päť bodov za gól a štyri asistencie. V kanadskom bodovaní súťaže sa dostal na prvé miesto, keď doteraz v siedmich dueloch nazbieral úžasných 17 bodov (5+12).

Naprázdno odišiel aj Richard Pánik, ktorého Washington na vlastnom ľade zdolal Toronto Maple Leafs 4:3. V drese hostí odohral 11:32 minúty obranca Tomáš Marinčin.

Dallas Stars aj s Andrejom Sekerom podľahli v Columbuse 2:3.

Hrdinom San Jose sa stal Evander Kane, ktorý v priebehu prvej tretiny dosiahol hetrik a pomohol Sharks k triumfu nad Carolinou 5:2. Navyše v závere zápasu prihral na piaty Tomášovi Hertlovi. "Žraloci" vyhrali tretíkrát za sebou.