Liga majstrov: Gól Čerešňáka nezabránil prehre Plzne na ľade Zugu

streda, 9. október 2019 21:04 | Autor: TASR

CHL logo
CHL logo | zdroj: chl

Třinec 9. októbra (TASR) – V stredajšom zápase D-skupiny hokejovej Ligy majstrov vyhral bieloruský Junosť Minsk na štadióne Pelicans Lahti 4:2 a je stále v hre o postup do play off. Dvomi gólmi prispel k výhre Minska bieloruský reprezentant Michail Stefanovič.

Minsk sa s ôsmimi bodmi dotiahol v tabuľke D skupiny na druhý Třinec, ktorý v stredu vyhral doma po predĺžení nad HC Lausanne 2:1. Na čele skupiny je priebežne švajčiarsky tím s deviatimi bodmi. O tom, kto získa dve miestenky do play off, rozhodnú posledné zápasy v skupine, v utorok 15. októbra. Stredajší súperi si v nich vymenia domáce prostredie.

Hokejisti HC Oceláři Třinec si udržali reálnu nádej na postup do vyraďovacej fázy tohtoročnej Ligy majstrov, potom, čo v stredajšom zápase D skupiny vyhrali po predĺžení nad švajčiarskym HC Lausanne 2:1. V drese severomoravského klubu sa z víťazstva tešila aj štvorica Slovákov, obranca Martin Gernát a útočníci Tomáš Marcinko, Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák. Ani jeden z nich v zápase nebodoval.

Vo vyrovnanej D skupine patrí Třincu s ôsmimi bodmi priebežne druhá priečka, na definitívu postupu do play-off však musí bodovať aj v poslednom kole základnej skupiny, v ktorom sa 15. októbra predstaví na ľade svojho dnešného súpera.

V A-skupine zvíťazil švajčiarsky Biel na ľade rakúskeho Klagenfurtu 6:3 a priblížil sa k postupu do play off, štyrmi gólmi blysol Peter Schneider. Gól slovenského obrancu Petra Čerešňáka nezabránil prehre Plzne na ľade Zugu 2:5. Západočesi sú v tabuľke druhí o tri body za svojím stredajším švajčiarskym súperom.

Liga majstrov - streda:

A-skupina:

KAC Klagenfurt - EHC Biel 3:6 (0:2, 2:2, 2:2)
Góly: 22. Haudulm, 39. Kozek, 43. Fischer – 3., 25., 33. a 52. Schneider, 5. Moser, 45. Rajala

B-skupina:

FV Zug - Škoda Plzeň 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Góly: 30. Thorell, 32. Simion, 39. a 40. Martschini, 48. Langenegger – 14. Straka, 30. ČEREŠŇÁK