Main Content

VIDEO: Nevídaná chyba stála Toronto zápas. O takomto pravidle vedel málokto

nedeľa, 6. október 2019 15:12 | Autor: Marek Ďaďo

Hráči Toronto Maple Leafs
Hráči Toronto Maple Leafs | zdroj: TASR

V nočnom zápase medzi Torontom a Montrealom sa udiala nevídaná vec. Vďaka prekvapivému hodu hokejky jedného z hráčov Maple Leafs sme mohli vidieť dôsledok pravidla, ktoré poznal iba skutočný hokejový fajnšmeker. Chyba Kasperiho Kapanena stále pravdepodobne Javorové Listy zápas.

Toronto viedlo v derby s Montrealom 4:3 a do konca zápasu zostávalo 7 minút. Javorové Listy sa bránili v oslabení, ktoré malo trvať už iba niečo málo cez 15 sekúnd, no v tom prišiel skrat Kasperiho Kapanena. Ako uviedol portál sportsnet.ca, mladý Fín hokejkou zblokoval strelu Jeffa Petryho, čoho následkom sa jeho pracovný nástroj zlomil na polovicu. 

Zatiaľ čo spodnú časť hokejky „odstrelilo“ bokom, vrchná polovica zostala v Kapanenových rukách. Ten dlho neváhal a na počudovanie všetkých odhodil zvyšný kus do svojho protihráča. Rozhodcovia na seba nenechali dlho čakať a adekvátne zareagovali. Zdvihnutá ruka však tentoraz neznamenala vylúčenie.

Podľa platných pravidiel znamená hodenie hokejky trestné strieľanie pre súpera, ktoré Petry bez zaváhania premenil a vyrovnal stav zápasu. Maple leafs nakoniec podľahli Canadiens po nájazdoch pomerom 5:6, no všetky oči sa upierali na Kapanena, ktorý za výsledok zobral plnú zodpovednosť.

„Bol som trochu unavený, nahnevaný a zlomila sa mi hokejka, čo nám počas oslabenia nepomôže, tak som ju odhodil preč. Jednoducho som hodil hokejku tým smerom a trafil som ho. Za svoje činy beriem plnú zodpovednosť,“ povedal Kapanen.

„Cítim sa preto zle. Každý vie, že to bola z mojej strany obrovská chyba. Keby som vedel, že také pravidlo existuje, tak by som to neurobil. Nikdy predtým som takúto situáciu nevidel. Je to moja chyba,“ kajal sa po zápase smutný Fín. 

K celej záležitosti sa vyjadril aj kouč, Mike Babcock: „Nikdy som to od nikoho nevidel. Som si istý, že sa cíti zle a chcel by to vziať späť. Ide o to, že to nejde zobrať späť. Musíme sa z toho všetci poučiť. Lekcie sú počas sezóny dôležité a my sme jednu z nich dostali.“

Náš youtubeOdoberať