nedeľa, 29. september 2019 20:06 | Autor: TASR

Martin Dúbravka
Martin Dúbravka | zdroj: TASR

Londýn 29. septembra (TASR) - Futbalisti Newcastlu United prehrali v nedeľnom súboji 7. kola anglickej Premier League na ihrisku Leicestru City vysoko 0:5. Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka odchytal za hostí celý zápas.

Domáci sa ujali vedenia v 16. minúte po sóle Ricarda Pereiru, ktorý prekonal Dúbravku prízemnou strelou spoza šestnástky. "Straky" kruto pykali za surový zákrok Isaaca Haydena na Dennisa Praeta, po ktorom dostal obranca hostí v 43. minúte červenú kartu. V druhom počase inkasovali ešte štyrikrát, dvakrát skóroval Jamie Vardy, vlastný gól si dal Paul Dummett a v 90. minúte spečatil na konečných 5:0 Wilfred Ndidi. Newcastle nezvíťazil už v štyroch zápasoch po sebe a v tabuľke mu patrí s 5 bodmi predposledná 19. priečka, Leicester poskočil so 14 bodmi na priebežné tretie miesto.

Premier League - 7. kolo:

Leicester City - Newcastle United 5:0 (1:0)

Góly: 54. a 64. Vardy, 16. R. Pereira, 57. Dummett (vl.), 90. Ndidi, ČK: 43. Hayden (Newcastle)