Main Content

Captain America ešte neukázal, čo v ňom je: Nahradí Pulišič Hazarda?

sobota, 28. september 2019 14:45 | Autor: Jakub Vaverka

Christian Pulišič
Christian Pulišič | zdroj: TASR

Christian Pulišič má podľa mnohých potenciál na to, aby nahradil v dlhodobom horizonte v Chelsea Edena Hazarda, ale zatiaľ sa mu to ani len nezačalo dariť.

Rodák z amerického mesta Hershey, ktorý má balkánske korene prišiel na Stamford Bridge v lete z nemeckej Borussie Dortmund. Modrí ho získali pred zákazom prestupov už v januári, pričom posledný rok strávil ešte na hosťovaní v Bundeslige v BVB.

Muž prezývaný Captain America stihol za prvý tím Dortmundu nastúpiť na 127 zápasov, v ktorých sa do streleckej listiny zapísal 19-krát a prihral na 26 gólov. Nie sú to oslnivé čísla, ale treba brať do úvahy, že ročník narodenia 1998 má stále iba 21 rokov a adaptovať sa na klub ako je BVB nie je jednoduchá úloha. Ku koncu pôsobenia v Signal Iduna Parku Pulišiča vytlačil anglický megalent Jadon Sancho, ale na tom v tomto momente už nezáleží. 

V drese Chelsea na svoj premiérový gól čaká (zatiaľ). Tréner Modrých Frank Lampard hovorí, že Pulišič je mladý a potrebuje čas. Predsa len, Premier League nie je Bundesliga a na Britských ostrovoch je v každom stretnutí vyžadovaná obrovská intenzita. Ako vidieť, americký reprezentant si na ňu ešte úplne nezvykol.

Pulišič si skracuje pobyt na reprezentačných zrazoch, aby mohol čo najskôr pokračovať vo svojej práci v Chelsea, je na ňom vidieť, že sa chce zlepšovať. Vzhľadom na to, aký má vek, je veľká šanca, že sa mu to reálne aj bude dariť. Ešte k tomu pod trénerom akým je Frank Lampard a vzhľadom na situáciu, ktorá momentálne panuje na Stamford Bridge. 

Chelsea za jeho služby zaplatila Dortmundu 64 miliónov eur, pričom portál Transfermarkt uvádza, že aktuálna trhová cena tohto ofenzívneho univerzála predstavuje 60 000 000 eur. V 21 rokoch to nie je zanedbateľná čiastka.

A hlavne, nebudeme si klamať. Pulišič je zo Spojených štátov amerických, kde naše poňatie futbalu získava na popularite a stále je to pomerne niečo nové. Preto je tento futbalista veľkou marketingovou zbraňou, čo v januári pri jeho angažovaní vedel aj manažment londýnskej Chelsea. Počet priaznivcov The Blues za Atlantickým oceánom sa v uplynulých mesiacoch začal prirodzene zvyšovať. 

Pulišič nie je Hazard. Ani nebude. Ale nahradiť ho môže a dokonca aj presiahnuť to, čo sa belgickej hviezde na Stamford Bridge podarilo. Musí na sebe ale tvrdo pracovať, úspech si ho sám nenájde. Do Európy prišiel už v roku 2015.

Vtedy dal Zbohom domovskej krajine a klubu PA Classics. Všimli si ho skauti BVB, kde pôsobil od výberu do 17 rokov. Postupne sa zdokonalil v jazyku, európskom poňatí života a zistil, čo na starom kontinente znamená futbal.

Premier League je na očiach miliónom fanúšikov na celom svete. Rieši sa keď urobí niečo dobré, aj keď sa mu niečo nepodarí. Na to si už bude musieť zvyknúť, pretože anglická liga je ostro sledovaná a Chelsea je klub, kde je monitorovaný každý krok.

Náš youtubeOdoberať