Slováci majú ďalšie miesto na OH, do finále C1 iba Slafkovský

sobota, 28. september 2019 10:24 | Autor: TASR

Alexander Slafkovský
Alexander Slafkovský | zdroj: TASR

Seu d'Urgell 28. septembra (TASR) - Slovenskí vodní slalomári vybojovali v C1 miestenku na budúcoročné olympijské hry v Tokiu.

Do finále na MS v španielskom Seu d'Urgell v sobotu postúpil iba Alexander Slafkovský zo 4. miesta. Na šampionáte neskončí horšie ako na 10. priečke. Miestenku do Tokia získalo najlepších 18 krajín v redukovanom poradí.

Do elitnej desiatky sa prekvapujúco nedostali Michal Martikán ani Matej Beňuš. Martikán, štyridsaťročný dvojnásobný olympijský víťaz, mal veľkú smolu, keď ho o postup obrala 50-skundová penalizácia na predposlednej bránke a napokon obsadil až 28. miesto. Beňuš síce spravil iba dva ťuky, problémy mal však v hornej časti trate a klasifikovali až na 16. pozícii.

Singlisti sa postarali o druhú olympijskú miestenku. O prvú sa zaslúžili kajakárky Eliška Mintálová s Janou Dukátovou, ktoré sa predstavili v semifinále.