Tím kola Európskej ligy: Vošiel sa aj zástupca Slovana Bratislava!

sobota, 21. september 2019 14:32 | Autor: Timotej Gašper

Andraž Šporar
Andraž Šporar | zdroj: TASR

UEFA predstavila jedenástku prvého kola Európskej ligy, do ktorej sa po skvelom výkone dostal aj útočník Slovana.

Slovan Bratislava sa po dvojzápase proti gréckemu PAOK Solún prebojoval do skupinovej fázy Európskej ligy, kde slovenskému klubu los pridelil súperov z Portugalska, Anglicka a Turecka. V skupine K teda figurujú aj Besiktas, Braga a Wolverhampton. V prvom kole skupinovej fázy sa Slovan stretol na domácej pôde Národného futbalového štadióna s tureckým gigantom a favoritom nielen skupinovej fázy, ale aj celej súťaže, Besiktasom, zatiaľ čo ostatná dvojica skupiny zohrala súboj na štadióne Wolves.

V Bratislave sa ujal vedenia prekvapivo Slovan po góle slovinského legionára Andraža Šporara, no už o pár minút vyrovnával Adem Ljajic. Skóre tak bolo vyrovnané, no do konca polčasu si po vlastnom góle Bozhikova odnášali Turci do kabín vedenie 2:1. V 58.minúte dal Šporar druhý gól v zápase a skóre bolo nasledujúcich 35 minút vyrovnané. V nadstavenom čase dokázal Slovan streliť dva rýchle góly a výsledok teda činil výhru slovenského klubu 4:2. Prekvapivo vyhrala aj portugalská Braga a skupina K teda po prvom kole vyzerá úplne inak, ako každý očakával. Po odohraní celého kola vytvorila UEFA tradične jedenástku kola, v ktorej sa objavili najlepší a najaktívnejší hráči.

Do brány bol zvolený brankár Arsenalu Emiliano Martinéz, ktorý vychytal čisté konto na pôde Frankfurtu (0:3 pre Arsenal, pozn.). Štvorčlennú obranu tvoria Barišič(Glasgow Rangers), Tuanzebe(Manchester United),Chambers(Arsenal) a Nedyalkov(Ludogorets). V zálohe sa objavili Bua (Bazilej), Zaniolo (AS Rím), Natcho (Partizan) a Saka (Arsenal), pričom dvojčlenný útok načína Andraž Šporar zo Slovana Bratislava a jedenástku zakončuje Keseru z Ludogoretsu.