štvrtok, 19. september 2019 19:34 | Autor: TASR

Slovenskí volejbalisti
Slovenskí volejbalisti | zdroj: TASR

Antverpy 19. septembra (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti nepostúpili na 31. ME do osemfinále a so šampionátom sa rozlúčili už v základnej skupine.

Rozhodlo o tom štvrtkové víťazstvo Španielska nad Nemeckom 3:0. Slováci skončili v tabuľke B-skupiny na nepostupovom piatom mieste, do vyraďovacích bojov postúpilo Belgicko, Srbsko, Španielsko a Nemecko.

V zápase Nemecka so Španielskom potrebovali Slováci na postup triumf Nemcov, no Španieli sa proti favoritovi vytiahli a napokon za 103 minút zvíťazili 3:1.

Slováci na šampionáte zdolali hneď vo svojom prvom zápase Španielov 3:2, v druhom zápase zvíťazili nad Rakúskom 3:1. V ďalších troch stretnutiach však neuhrali proti favoritom ani set, s Belgickom, Srbskom a Nemeckom prehrali zhodne 0:3.