New York 18. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Jurčo strelil gól a pridal jednu asistenciu, jeho Edmonton však prehral v noci na stredu v prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL na ľade Vancouveru 2:4. Pre 26-ročného útočníka to bol prvý zápas v drese Oilers od júlového podpisu zmluvy.

Jurčo nastúpil v prvom útoku "olejárov", odohral takmer 14 minút a pripísal si aj plusku a tri strely. Strelecky sa presadil v druhej tretine, keď pohotovo dorazil do siete puk odrazený od bránkovej konštrukcie a vyrovnal na priebežných 1:1. Potom asistoval pri góle Patricka Russella na 2:1 pre Edmonton. Po stretnutí vyhlásili Jurča za druhú hviezdu zápasu.

V ďalšom prípravnom dueli Toronto so slovenským zadákom Martinom Marinčinom podľahlo v derby Ottawe 1:3. Víťazný debut v drese Dallasu má za sebou obranca Andrej Sekera, Stars vyhrali na ľade Minnesoty 2:1 po predĺžení. Sekera bol s časom 24:32 min. najvyťaženejším hráčom svojho tímu.