Slovenský víťazný obrat na ME: Volejbalisti po Španielsku zdolali aj Rakúsko a priblížili si osemfinále

sobota, 14. september 2019 22:48 | Autor: TASR

Slovenskí volejbalisti
Slovenskí volejbalisti | zdroj: TASR

Brusel 14. septembra (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili na 31. ME aj vo svojom druhom zápase. V sobotu v Bruseli zdolali Rakúsko 3:1 a výrazne sa priblížili k postupu zo skupiny. Zverenci Andreja Kravárika prehrali prvý set 19:25, ďalšie tri však už boli v ich réžii a po 117 minútach sa tešili z triumfu.

Do osemfinále postúpia zo šesťčlennej skupiny štyri mužstvá, Slovákom patrí po dvoch zápasoch v tabuľke B-skupiny druhá priečka s piatimi bodmi za vedúcim Belgickom.

Na ďalšie zápasy sa slovenskí reprezentanti presunú do Antverp, v Lotto Aréne sa po prvý raz predstavia v nedeľu o 18.30 proti Srbsku.

B-skupina:

Slovensko - Rakúsko 3:1 (-19, 20, 21, 15)

zápas trval 117 minút, rozhodovali: Mezöffy (Maď.) a Guillet (Fr.), 800 divákov.

Slovensko: Michalovič, Kriško, Ondrovič, Paták, Krajčovič, Zaťko, libero Vitko (Palgut, Gavenda, Firkaľ, libero Ihnát)

Rakúsko: Wohlfahrtstätter, Menner, Zass, Berger, Thaller, Grabmüller, libero Kroiss (Landfahrer, Thröthann, Tusch)

Rakúski reprezentanti začali lepšie, viedli 1:0 i 2:1. Slováci však držali krok a za stavu 4:4 išli po zakončení Kriška po prvý raz do vedenia. Ten istý hráč neskôr esom zvýšil po prvý raz na rozdiel dvoch bodov 8:6. Rakúšania neskôr otočili stav, dostali sa aj do trojbodového vedenia, ale Slováci začali sťahovať a po niekoľkých výborných blokoch opäť viedli 18:17. V závere sa im však prestalo dariť a reprezentanti Rakúska získali prvý set v pomere 25:19.

V úvode druhého setu sa Kravárikovi zverenci lepšie skoncentrovali, udržiavali si mierny náskok. Neskôr po smeči Zaťka viedli už 13:10. V zlepšenej hre pokračovali a napokon v druhom sete triumfovali 25:20.

Tretí set bol opäť vyrovnaný, obe mužstvá sa naťahovali o každú loptu. Po zlom podaní Kriška viedlo Rakúsko 14:12. Slováci však potom opäť zabrali a šnúrou dobrých lôpt viedli pred koncom setu 22:17. Posledný bod v treťom dejstve zaznamenal Ondrovič, slovenskí reprezentanti v ňom triumfovali 25:21.

Vo štvrtom sete si už slovenskí volejbalisti nenechali vziať dôležité víťazstvo a trpezlivou hrou držali súpera na dištanc. Získali ho pre seba za 22 minút jednoznačne 25:15.

ďalší výsledok B-skupiny:

Belgicko - Nemecko 3:2 (23, 17, -22, -15, 13)

zápas trval 128 minút, rozhodovali: Akinci (Tur.) a Twardowski (Poľ.), 4100 divákov.