sobota, 14. september 2019 20:37 | Autor: TASR

Tammy Abraham
Tammy Abraham | zdroj: TASR

Už päť bodov stráca na Liverpool obhajca titulu Manchester City. Ten v sobotu senzačne prehral na ihrisku nováčika Norwich City 2:3. Kenny McLean a Todd Cantwell prekonali už v prvej polhodine brankára Edersona a hoci Sergio Agüero ešte pred prestávkou znížil na 1:2, mimoriadne cenné víťazstvo priniesol v 50. minúte gól fínskeho útočníka Teemuho Pukkiho. City už iba znížili tesne pred koncom po strele Rodriho spoza šestnástky.

Manchester United si po troch zaváhaniach pripísal druhý ligový triumf v sezóne, keď si doma poradil s Leicesterom 1:0. Rozhodol o tom už v 8. minúte Marcus Rashford z pokutového kopu.

Hetrikom sa v drese londýnskej Chelsea blysol mladík Tammy Abraham pri výhre svojho tímu 5:2 na ihrisku Wolverhamptonu.

Tottenham Hotspur potvrdil úlohu favorita v stretnutí s Crystal Palace a súpera zdolal hladko 4:0. Všetky góly dali domáci už v prvom polčase, o dva sa postaral Kórejčan Son Hung-min.

Brighton & Hove Albion – FC Burnley 1:1 (0:0)

Góly: 51. Maupay - 90.+1 Hendrick

Manchester United – Leicester City 1:0 (1:0)

Gól: 8. Rashford (z 11m)

Sheffield United - FC Southampton 0:1 (0:0)

Gól: 66. Djenepo, ČK: 85. Sharp (Sheffield)

Tottenham Hotspur – Crystal Palace 4:0 (4:0)

Góly: 10. a 23. Son Hung-min, 21. Van Aanholt (vlastný), 42. Lamela

Wolverhampton Wanderers – FC Chelsea 2:5 (0:3)