Je tomu už 17 rokov, čo sa 9. septembra 2002 bývalý skvelý český útočník Ján Koller postavil v zápase proti Bayernu Mníchov do brány Borussie Dortmund a predviedol viacero výborných zákrokov. Koller sa dostal do tejto neobvyklej pozície po tom ako sa jeho spoluhráč brankár Jens Lehmann nechal v 66. minúte pre protesty u rozhodcu vylúčiť a keďže Dortmund už nemohol striedať, voľba padla práve na jeho najvyššieho hráča Borussie na ihrisku. Český obor síce nezabránil prehre (1-2) v zápase, v ktorom sám v 8. minúte otváral skóre, no svojim výkonom v bráne, ktorý vyšperkoval tým, že ani raz neinkasoval, si vyslúžil miesto v elitnej zostave celého bundesligového kola. Nie však v útoku, ale na pozícii brankára.