nedeľa, 8. september 2019 23:02 | Autor: TASR

Vladimír Weiss
Vladimír Weiss | zdroj: TASR

Jerevan 8. septembra (TASR) – Futbalisti Španielska sú v kvalifikácii EURO 2020 naďalej stopercentní. V nedeľu si vo svojom šiestom vystúpení podľa očakávania poradili v Gijone s Faerskými ostrovmi 4:0 a ako suverénny líder F-skupiny majú na konte 18 bodov.

O prvé dva góly Španielov sa postaral útočník Valencie Rodrigo, ďalšie dva pridal v úplnom závere Paco Alcácer. Obranca Sergio Ramos vyrovnal rekord brankára Ikera Casillasa v počte reprezentačných štartov, keď nastúpil na svoj 167. duel v drese národného tímu. Ramosa delí už iba deväť štartov od vyrovnania európskeho rekordu, ktorý drží taliansky brankár Gianluigi Buffon (176).

Na druhej priečke v F-skupine je Švédsko po domácej remíze s Nórskom 1:1. Nóri viedli po prvom polčase zásluhou Stefana Johansena, po zmene strán vyrovnal Emil Forsberg. Rumuni sa napriek jasnej prevahe trápili doma s Maltou v koncovke a ich jediný gól zaznamenal v 47. minúte George Puscas.

Rovnako ako Španieli zatiaľ v kvalifikácii nestratili bod ani Taliani. Zverenci Roberta Manciniho dominovali v dueli v Tampere herne a triumfovali 2:1. V druhom polčase najskôr otvoril skóre Ciro Immobile a potom padli dva góly z penált. Domáci Teemu Pukki v 72. minúte vyrovnal, o sedem minút neskôr sa ale z bieleho bodu nepomýlil ani Jorginho. Taliani tak majú v tabuľke J-skupiny pred druhým Fínskom náskok šesť bodov.

Na tretiu priečku sa vyšvihli Arménci vďaka výhre nad Bosnou a Hercegovinou 4:2. Dvoma gólmi a asistenciou sa v domácom drese prezentoval Henrich Mchitarjan. V nadstavenom čase si ešte Mchitarjanov center do vlastnej bránky zrazil Stefan Lončar. Po prehre rezignoval na post trénera Bosny a Hercegoviny Robert Prosinečki. Bosniaci v doterajšom priebehu získali v šiestich zápasoch len sedem bodov. V tabuľke sú ale až za nimi Gréci, ktorí v Aténach senzačne iba remizovali s outsiderom z Lichtenštajnska 1:1. O prvý bod hostí v kvalifikácii sa vyrovnávajúcim gólom v 85. minúte postaral Dennis Salanovic.

V D-skupine remizovalo Gruzínsko s Dánskom 0:0. Zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa síce neohrozili bránku súpera, no favorizovaných Dánov iba sporadicky pustili do šance. Švajčiari si poradili s outsiderom skupiny Gibraltárom, ktorý zdolali v Sione bez problémov 4:0.

Jerevan

Arménsko - Bosna a Hercegovina 4:2 (1:1)

Góly: 3. a 66. Mchitarjan, 77. Hambardzumjan, 90.+5 Lončar (vl.) – 13. Džeko, 70. Gojak