Main Content

VIDEO: Žiadne nadávky, ponižovanie a bitky: Nurmagomedov a Poirier ukázali svetu, o čom vlastne celé MMA je

Aj keď v klietke to podľa očakávania bol nemilosrdný boj, hneď po zápase ukázali súperi Chabib Nurmagomedov a Dustin Poirier celému svetu o čom je MMA a tiež ako by to malo vyzerať v každom športe. 

Kto čakal provokácie, nadávky a ponižovanie, ako tomu bolo v poslednom zápase Nurmagomedova s McGregorom, tak sa veru nedočkal. Celý zápas aj všetko okolo neho sa nieslo v duchu fair play a obidvaja súperi si prejavili obrovskú dávku rešpektu. 

Po triumfe ruského šampióna sa Nurmagomedov rozhodol opustiť klietku, ale nie s cieľom napadnúť niekoho z tímu súpera (ako tomu bolo v poslednom dueli proti McGregorovi), ale Chabib si to namieril za prezidentom UFC Dana Whiteom, ktorému objatím poďakoval za odpustenie, opätovnú dôveru a druhú šancu, ktorú dostal po dištanci od UFC. Hneď potom si to už stále nezdolaný šampión namieril za svojim otcom. 

Krásnym gestom bola aj výmena tričiek obidvoch borcov, ktorí si tak prejavili vzájomnú úctu a rešpekt. "Prečo mám toto tričko? Dustin robí veľa vecí pre charitu. Toto tričko predám a všetky peniaze mu pošlem. To je to, čo chcem," roztlieskal celú halu Nurmagomedov. "A prečo ste videli pred zápasom toľko rešpektu? Pamätáte si môj posledný zápas s tým ha*zlom? Robil som veľa bláznivých vecí a chcem na ne zabudnúť," ospravedlnil sa Chabib všetkým za svoje správanie z minulého roka. "Ukázali sme, čo je MMA. Je hlavne o rešpekte. Keď chodíte do telocvične, prvé, čo vás tréner naučí, je rešpektovať telocvičňu, spolubojovníkov, trénerov, naučí vás telocvičňu upratovať. Všetko je o rešpekte a to je to, čo sme s Dustinom a jeho skvelým tímom ukázali," dodal na záver za zaslúženého potlesku. 

Náš youtubeOdoberať