Main Content

Kto porazí Khabiba?

nedeľa, 8. september 2019 14:53 | Autor: Jakub Vaverka

Khabib Nurmagomedov
Khabib Nurmagomedov | zdroj: TASR

Khabib Nurmagomedov aj naďalej nemá konkurenciu. V rámci podujatia UFC 242 nastúpil Dagestanec proti Dustinovi Poirierovi, s ktorým si poradil a ostáva tak neporazený.

Tri kolá. Vlastne, necelé tri kolá. Toľko populárny Dustin Poirier odolával škrteniu ruského bojovníka Khabiba Nurmagomedova. Výsledok bol podľa očakávaní – The Eagle svojho súpera uškrtil a aj po UFC 242 si drží status neporazeného.

V MMA nikdy neprehral a jeho aktuálna bilancia sa dostala na úroveň 28-0. Porazil McGregora, teraz porazil Poiriera a jeho ďalším titulovým protivníkom by mal byť podľa prezidenta UFC Danu Whitea Tony Ferguson.

Ferguson mal nie tak dávno psychické problémy, ale momentálne je fit a v absolútnej pohode. Práve tento fighter je označovaný ako za jedného z mála ľudí vo svete MMA, ktorý je schopný dagestanského rodáka poraziť. Či sa mu to ale podarí, to si netrúfne odhadovať nikto.

Faktom totiž je, že Khabibov štýl je extrémne nepríjemný a ťažko ubrániteľný. Keď niekoho Rus dostane na zem, je veľká šanca, že je po zápase. Poirier si zaslúži pochvalu, pripravil sa kvalitne, mal dobré momenty, ale jeho súper bol jednoducho lepší.

K dnešnému dňu je Khabib Nurmagomedov naďalej najlepším bojovníkom UFC vo svojej váhe a rovnako tak jedným z najlepších celkovo.

Náš youtubeOdoberať