sobota, 7. september 2019 18:09 | Autor: TASR

Českí futbalisti
Českí futbalisti | zdroj: TASR

Bratislava 7. septembra (TASR) - Českí futbalisti prekvapujúco prehrali v sobotnom stretnutí A-skupiny kvalifikácie ME 2020 na pôde Kosova 1:2. Hostia pritom viedli od 16. minúty gólom Patrika Schicka, ale už o štyri minúty neskôr vyrovnal Vedat Muriqi a v druhom polčase rozhodol o výsledku Mergim Vojvoda.

Kosovo nenašlo premožiteľa v pätnástom zápase za sebou, šnúru ťahá od 9. októbra 2017, keď na záver kvalifikácie MS 2018 podľahlo Islandu. Po štyroch vystúpeniach figuruje na čele tabuľky s osembodovým ziskom, Česko nazbieralo o dva body menej rovnako ako Anglicko. To však má dva zápasy k dobru, o 18.00 SELČ hrá doma s Bulharskom.