Main Content

Porovnanie kádrov Slovenska a Chorvátska: Máme šancu!

piatok, 6. september 2019 13:45 | Autor: Filip Chudý

Slovensko čaká zrejme domáci zápas roka, veď hostíme vicemajstrov sveta. Ale pozor, súčasný chorvátsky výber je určite pre nás hrateľný. Veď pozrite.

Brankári

Martin Dúbravka
Martin Dúbravka | zdroj: TASR

V slovenskej bráne je aktuálne neohrozenou jednotkou Dúbravka, čo je možno aj na škodu. Väčší konkurenčný boj by situácii pomohol, lenže Kozáčik v klube už dlhšie nechytáva. Ďalší dvaja brankári (Rodák, Greif) sú zas neoverení a aktuálne ani zrejme nemajú na to, aby hneď zvládli pozíciu jednotky. Musia sa vychytať a roky praxe nič nenahradí. Slovensko má pritom v zahraničí viacero brankárov v ideálnom veku, navyše vo forme, len sú proste dlhodobo prehliadaní.

Chorváti sú na tom trochu inak. V najlepšom im skončila dlhoročná jednotka Subašič a teraz hľadajú nové číslo jeden. Ale majú na to dvoch silných kandidátov. Už skúsený Kalinič, ktorý si svoje miesto vždy zastal, lenže aktuálne nemá prax. Preto treba počítať s 24-ročným Livakovičom, ktorý štadión v Trnave už pozná, veď v drese Dinama Záhreb na ňom hral Európsku ligu. Livakovič bol spájaný aj s Bayernom Mníchov, pričom sa hovorí, že by mal v blízkej budúcnosti nahradiť Manuela Neuera.

Porovnanie: Ak budú v bráne Dúbravka a Livakovič, ide o vyrovnaných brankárov. Jeden chytá anglickú ligu, druhý sa už dlhšie presadzuje na najvyššej európskej scéne na čele s Ligou majstrov. Nemožno teda povedať, že jedna strana má medzi žrďami výhodu. Rozhodne medzi nimi aktuálna forma a šťastie.

Náš youtubeOdoberať