Španielski futbalisti mohli už v prvom polčase štvrtkového šlágra F-skupiny kvalifikácie EURO 2020 zlomiť odpor domáceho Rumunska, napokon sa až do konečného hvizdu rozhodcu triasli o udržanie tesného náskoku. Trojnásobní majstri Európy si v úvodnej 45-minútovke vypracovali tri-štyri gólové šance, pri ktorých nechali vyniknúť súperovho brankára Cipriana Tatarusanua. Napokon v závere Rumuni vsadili všetko na jednu kartu. V nadstavenom čase musel vytiahnuť reflexívny zákrok Kepa Arrizabalaga a hostia si vďaka nemu odviezli z Bukurešti výhru 2:1. Aj po 5. kole zostávajú Španieli bez straty bodu a mieria na budúcoročný finálový turnaj.

,,Vedeli sme, že nás nečaká jednoduchý zápas. V prvom polčase sme hrali excelentne, vypracovali sme si plejádu šancí. Žiaľ, namiesto zvýšenia náskoku sme dokázali streliť iba jeden gól. Za stavu 2:0 sme poľavili v koncentrácii, súper sa dotiahol a vycítil šancu. Rumuni do toho išli naplno. Boli si vedomí toho, že nemajú čo stratiť. Napokon sme tesný náskok udržali, ale musíme sa z výkonu v druhom polčase do budúcnosti poučiť. Môžeme ďakovať Kepovi, že bol v rozhodujúcom momente na správnom mieste a loptu nepustil za svoj chrbát," citovala agentúra AFP slová španielskeho kapitána Ramosa.