Main Content

Bayern čoskoro predstaví posilu za 40 miliónov eur!

sobota, 24. august 2019 10:28 | Autor: Timotej Gašper

Bayern Mníchov
Bayern Mníchov | zdroj: Google

Bavori pokračujú v nákupnom trende aj naďalej.

Bayern Mníchov bol dlhodobo kritizovaný za chabé prestupové leto. Klub sa rozlúčil s legendami Robbenom a Ribérym, predali pár mladých talentov a prestúpili tiež Hummels či Rafinha. Klub sľuboval fanúšikom ešte v jari veľkú aktivitu na prestupovom trhu a každý teda očakával obrovské zbrojenie. Po týždňoch špekulácií padol prestup Leroya Saného, čo však zdá sa konečne naštartovalo klubové vedenie. 

Za posledné týždne teda Bayern oznámil príchody Ivana Perišiča (hosťovanie s opciou), Micheala Cuisanceho (12 miliónov eur z Borussie Monchengladbach) a Philippeho Coutinha (hosťovanie s opciou). Tí sa tak pridali k Arpovi, Pavardovi a Hernandezovi, ktorí zarezávajú v klube už od začiatku letnej prípravy. Teraz je však klub z Allianz Areny krôčik od ďalšej posily, ktorou sa už takmer isto stane Marc Roca. Španielsky stredopoliar je aktuálne hráčom Espanyolu Barcelona a Bayern sa s ním spája už od začiatku júla. Špekulácie utíchli v bode, kedy sa kluby nevedeli dohodnúť na odstupnom, keďže Bayern nebol ochotný zaplatiť výkupnú klauzulu vo výške 40 miliónov eur a požadovali zníženie na 30 miliónov eur. 

Roca je odchovancom barcelonského klubu a vo veku 22 rokov sa radí k najväčším talentom sveta. Primárne háji post defenzívneho záložníka, no nerobí mu problém hrať aj o čosi vyššie. Plátky L’Equipe aj Marca píšu, že Bayern už včera aktivoval klauzulu za mladého stredopoliara, k čomu napomohol aj odchod Renata Sanchesa, ktorý za 20 miliónov eur zamieril do Lille.