Main Content

Obranca Liverpoolu na ceste do Bundesligy

štvrtok, 22. august 2019 12:51 | Autor: Timotej Gašper

Dejan Lovren
Dejan Lovren | zdroj: TASR

Obranca Liverpoolu sa čoskoro môže stať posilou nemeckého klubu.

Bayern Leverkusen bol v tomto letnom prestupovom období pomerne aktívny, keďže „Farmaceuti“ priviedli do kádru štvoricu nových hráčov. Ku Demirbayovi, Diabym, Amirim a Sinkgravenovi a môže už čoskoro pridať aj obranca Liverpoolu, Dejan Lovren. Informáciu od nemeckého periodika Kicker potvrdil aj Sky Sports, pričom obe médiá sa stretávajú v názore, že prestup chorvátskeho stopéra sa môže skompletizovať už v najbližších dňoch. 

Odchovanec Dinama Záhreb hral v minulosti aj v Lyone či Southamptone, no od leta 2014 je členom kádru z Anfield Road. 30-ročný skúsený obranca si v Liverpoole vzhľadom na aktuálny káder pravdepodobne veľa nekopne, keďže v tíme sú aj Virgil van Dijk, Joel Matip či Joe Gomez. Lovren je teda v hierarchií liverpoolskych obrancov pomerne nízko, čo mu otvára dvere na odchod z klubu. Záujem bol podľa Sky Sports z viacerých strán, no najbližšie má byť Bayern Leverkusen.

Kicker k informácií doplnil, že kluby by sa mohli dohodnúť na ročnom hosťovaní s opciou, ktorú by nemecký celok zaplatil len v prípade, žeby nepresiahla 10 miliónov eur. 53-násobný chorvátsky reprezentant má stále čo ponúknuť a disponuje obrovskými skúsenosťami, čo by pomohlo viacerým klubom aj na tej najvyššej úrovni. Pre Leverkusen by teda znamenal veľkú posilu nielen do defenzívy, ale aj do kabíny, keďže má aj výrazné vodcovské schopnosti.